Gündem

anasayfa Gündem HULİSİ AKAR'DAN AÇIKLAMALAR!

HULİSİ AKAR'DAN AÇIKLAMALAR!

25 Şubat 2019, Pazartesi 15:43 / Son Güncelleme : 25 Şubat 2019, Pazartesi 15:43
HULİSİ AKAR'DAN AÇIKLAMALAR!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar'dan açıklama geldi! "Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutlarımızın güvenliğinin sağlanması ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilmesi için planlarımız hazır. Vakti, saati geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifiyle bu planlar uygulanacaktır"

   Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar açıklamada bulundu. Hulisi Akar açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Bugün bizler de 7 iklim, 3 kıtada hakkı, hukuku, adaleti, barışı hakim kılmak için at koşturan atalarımıza yaraşır bir şekilde yurt içinde, sınır ötesinde faaliyetlerimizi, operasyonlarımızı kararlılıkla, azimle sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle PKK'ya karşı 24 Temmuz 2015'te başlatılan operasyonlarla aynı zamanda peygamber ocağı olan ordumuz, girilemez denilen yerlere girmiş, ulaşılamaz denilen yerlere ulaşmıştır.
Dağlarda Mehmetçik'e dayanamayarak bazı il ve ilçelere kaçan ve masum insanları kalkan olarak kullanan alçaklar, kazdıkları çukurlara gömülmüştür." diyen Akar şunları da dile getirdi;
"Son Terörist Etkisiz Hale Gelene  Kadar Mücadelemiz Devam Edecek"
"DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan, göğüs göğüse operasyon yapan tek asker Mehmetçik'tir, tek silahlı kuvvetler Türk Silahlı Kuvvetleridir. Mehmetçik Afrin'de, Zeytin Dalı Harekatı ile 5 bin kadar PKK'lı, PKK'dan hiçbir farkı olmayan YPG'li teröristi hazırladıkları beton mevzilere gömmüştür. Bu operasyonlar sırasında milli, manevi ve mesleki değerlerimize uygun şekilde sivil ve masum insanlara ve çevreye zarar vermemek için her türlü gayret gösterilmiştir. Bu operasyonların yanı sıra Türkiye, rejimden, teröristlerden kaçan Suriyeli kardeşlerimize kucak açmıştır, şu anda 4 milyona yakın Suriyeliye 40 milyar dolar harcama yapmak suretiyle ev sahipliği yapmaktadır ülkemiz.

Herkesten çok yardım yapan, insanlara, mazlumlara, mağdurlara yine birinci ülke, dünyada ülkemiz Türkiye'dir. Ayrıca, Avrupa Birliği ve diğer ülkeler verdikleri sözleri yerine getirmemişlerdir. Bunların eksikliklerini de Türkiye tamamlamıştır. Ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleriyle İdlib'e de yapılan mutabakatla yeni bir insani trajedi önlenmiştir. Asil milletimizin sevgi, güven ve duasından aldığımız güçle, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla mücadelemizi aynı azim ve kararlılık ile sürdürmekteyiz. Mücadelemiz, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir."
"Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutlarımızın güvenliğinin sağlanması ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilmesi için planlarımız hazır." 
"Vakti, saati geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifiyle bu planlar uygulanacaktır. Bu arada 462 bin kilometrekarelik mavi vatanda da hak ve hukukumuzun korunması için her türlü faaliyet gösterilmektedir. Ege'de, Doğu Akdeniz'de, Kıbrıs'ta, Karadeniz'de her türlü tedbir alınmaktadır. Türkiye'ye rağmen atılacak adımların hiçbir başarı şansı yoktur. Buralarda, bu saydığım yerlerde hiçbir oldubittiye müsaade edilmeyecektir."
"Başta silahlı İHA'lar, İHA'lar ve silahlı helikopter Atak ve milli gemilerimiz olmak üzere terörle mücadele dahil ülkemizin savunması ve güvenliği için gerekli olan silah, araç gereç, malzeme ve mühimmat kullanmanın, yerli imalat kullanmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Ordumuzun gücüne güç katmak için savunma sanayisinin yanı sıra diğer sistemlerle ilgili çalışmalar da aralıksız sürdürülüyor."
"Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile hazırlanan yeni askerlik sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ve onay safhasındadır. Bu sistemle bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı etkin şekilde karşılanacak, diğer taraftan da gençlerimizin eğitim, öğrenim ve mesleki gelişimine de azami destek sağlanacaktır. Ülke ve millet olarak çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Yurt içi ve dışında meydana gelen gelişmeler, 31 Mart seçimlerini çok önemli ve anlamlı bir hale getirmiştir.
Bu nedenle geçmiş yıllardan çok daha güçlü bir katılımla Cumhur İttifakı olarak sandıkları patlatacağınıza inanıyorum."
 

Milli Eğitim Bakanı'ndan "sistem değişikliği" açıklaması
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor