Gündem

anasayfa Gündem EKREM İMAMOĞLU "ÖNDEYİM" DEDİ VE OY ORANININ KAÇ OLDUĞUNU AÇIKLADI!

EKREM İMAMOĞLU "ÖNDEYİM" DEDİ VE OY ORANININ KAÇ OLDUĞUNU AÇIKLADI!

31 Mart 2019, Pazar 21:01 / Son Güncelleme : 31 Mart 2019, Pazar 21:01
EKREM İMAMOĞLU
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İstanbul Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu oy oranının yüzde kaç olduğunu açıkladı. İmamoğlu "Yüzde 53,2 oy alıyorum" dedi ve açıklamasına devam etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, açıklamada bulundu ve oy oranını açıkladı. "Yüzde 53,2 oy alıyorum" diyen Ekrem İmamoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"ENTERESAN VERİLERLE YAYINLAR BAŞLADI"

"Şu anda sandıklar kapanalı yaklaşık 3 buçuk saat oldu. Sayım işlemleri devam ediyor. Tutanaklar sistemlere giriliyor. Biz de sıkı bir şekilde sistemimizde süreci takip ediyoruz. Ancak yine ne yazık ki daha önceki seçimlerde de yaşadığımız gibi tek kaynaklı girişten dolayı çok enteresan verilerle yayınlar başladı."

"22.00'YE KADAR KESİN SONUÇLARIN GELMESİNİ BEKLEMİYORUZ"

"YSK'nın uyarıyı bir, buçuk saat sonra yapması üzücü. Bizim sistemimizde her dakika oranımız yükseliyor. Kendi sistemimizdeki veriler yüzde 27,56 girişimiz var. İstanbul'la ilgili saat 22.00'ye kadar kesin sonuçların gelmesini beklemiyoruz."

"BENİM OYUM 53,2"

"Şu anda 27,6 girilen verilere göre, CHP adayı olarak benim oyum yüzde 53,2. Rakibimizin ki ise yüzde 44,1. Anlık yansıtılan verilerde rakibimizin bir anda artış gözlemleniyor. Bu son veri TV'lerden aldığımız yüzde 50,32."

"VERİ VERMEYE MECBUR KALDIK"

"Enteresan bir şekilde bir çok şehirde veri girişleri yavaşlarken İstanbul'da bir anda arttı. Biz de kendi sistemimizden gayet emin olarak takip ediyoruz. Her satırı dikkatle yazıyoruz. Varsa bir manipülasyon, AA'yı hassasiyete davet ediyorum verileri elden geçirsinler. Bizdeki veriler dörtte biri aşmış durumda, veri vermeye mecbur kaldık."

"RAKİBİMİZİN 44,1"

"Tekrar ediyorum ben bu veriyi paylaşmak zorunda kaldığım için paylaşıyorum. Bizim sayımını yaptığımız 27,6 sandıktan gelen sonuçlara göre oyumuz yüzde 53,2 rakibimizin oyu 44,1."

"BİR ANDA YÜZDE 70'E FIRLADI"

"Bir anda yüzde 50'den sandık oranı yüzde 70'e fırladı. Biz hem YSK'yı hem de AA'yı görevini yapmaya davet ediyoruz"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İYİ PARTİLİ ADAYA SERT TEPKİ! "AHLAKSIZA BAK , TERBİYESİZE BAK"
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor