Gündem

anasayfa Gündem CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ HAKKINDA KONUŞTU!

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ HAKKINDA KONUŞTU!

24 Nisan 2019, Çarşamba 20:29 / Son Güncelleme : 24 Nisan 2019, Çarşamba 20:29
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ HAKKINDA KONUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında konuşma yaptı. Erdoğan, "Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş Ertuğrul'u anlatıyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adeta övgü yağmuruna tuttuğu Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"DÜNYANIN NERESİNE GİDERSEM DİRİLİŞ ERTUĞRUL'U ANLATIYORLAR"

"TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin Osmanlı tarihine olan ilgiyi nasıl arttırdığını herhalde siz de görüyorsunuz. Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş Ertuğrul'u anlatıyorlar. Önümüzdeki dönemde tarihimiz ve arşivimizle ilgili benzer çalışmalara ağırlık vermemiz gerektiğine işaret ediyor"

"ARŞİV MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR"

"Arşiv milletin ve devletin hafızasıdır. Hafızası olmayan milletler nereden geldiklerini, nerede durduklarını ve nereye gideceklerini bilemezler. Hep yanarım, Süleymaniye'deki o kütüphanelerimizin, arşivlerimizin haline. Bizi Kağıthane'deki yeni yerin yapımına o itmiştir. Özellikle Osmanlı dünyada en iyi kayıt tutan devletlerin başında gelir. Bugüne kadar Osmanlı arşivlerine yönelik çalışmalarda 31 milyon belge tasnif etmiştir. Cumhuriyet döneminde bu hazinenin kıymeti bilinememiş, önemli bir kısmı heba edilmiştir.

Rami Kışlasını da hem kütüphane hem de bu tür çalışmaların yapılabileceği birimleri kuracağız. İnşaat devam ediyor. Ankara'da 5 milyon ciltlik kütüphanemiz var. Bundan sonra devlet belgelerimizi ecdadımızın hassasiyetini de koruyup değerlendireceğiz." diyen Erdoğan sözlerini burada noktaladı.

TRABZONSPOR KURUCU ÜYELERİNDEN OLAN SABİT SABIR VEFAT ETTİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor