Gündem

anasayfa Gündem BENZİNE İNDİRİM GELDİ, VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ!

BENZİNE İNDİRİM GELDİ, VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ!

19 Temmuz 2019, Cuma 17:55 / Son Güncelleme : 19 Temmuz 2019, Cuma 17:55
BENZİNE İNDİRİM GELDİ, VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Benzine indirim yapıldı! Bu gece itibariyle uygulanmaya başlayacak olan indirim müjdesi vatandaşı sevindirdi. Litre fiyatında 20 kuruşluk indirim yapılan benzinin pompa fiyatlarına yansıyan yüzü 11 kuruş , kalan 9 kuruşluk kısım ise ÖTV'den düşülecek açıklaması yapıldı. İstanbul'da benzinin litresi 6.96 kuruştan alınacak.

Benzine bu gece itibariyle 20 kuruş indiirm yapılacak. 11 kuruş pompaya yansıyan ve geri kalan kısım  ise eşel mobil sistemşnce ÖTV'den kesileceği açıklaması yapıldı. Şehirlere göre değişiklik gösteren litre fiyatları ise yine dağıtıcı firmaların rekabet alanalrına göre değişiklik gösterecek. 

BÜYÜK ŞEHİRLERDE BENZİN İNDİRİM ORANI NEDİR?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın yaptığı açıklamaya göre 20 kuruşluk zam bu gece uygulamaya girecek. Fakat illere göre değişen litre fiyatlarına nasıl yansıyacak sorusu ise vatandaşın aklını kurcalıyor. Buna göre yapılan açıklamada İstanbul'da litresi 7.07 kuruştan satılan benzinin gece yarısından itibaren 6,96 kuruş, Ankara'da ise 7.15 kuruş olan litre fiyatının 7.04 kuruş, İzmir'de 7.14 kuruş olan benzin litre fiyatının ise 7,03 olacağı belirtildi.

ARAÇ SAHİPLERİNE ÜZÜCÜ HABER! BENZİNE ZAM!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor