Gündem

anasayfa Gündem CAMİ AVLUSUNA BIRAKILAN BEBEĞİN ÖLÜMCÜL HASTA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!

CAMİ AVLUSUNA BIRAKILAN BEBEĞİN ÖLÜMCÜL HASTA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!

22 Temmuz 2019, Pazartesi 22:42 / Son Güncelleme : 22 Temmuz 2019, Pazartesi 22:42
CAMİ AVLUSUNA BIRAKILAN BEBEĞİN ÖLÜMCÜL HASTA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Adıyaman'da cami avlusuna bırakılan, sabah namazına gelen cami görevlisi ve cemaat tarafından fark edilen 2 aylık bebeğin anne ve babasına ulaşan polis, olaydan sonra kötü haberi de ortaya çıkardı. Olay hakkında soruşturma başlatılırken, anne ile babanın ifadesinde, "ekonomik imkansızlıklar nedeniyle hasta bebeklerine bakamadıklarını ve bu nedenle cami avlusuna bıraktıklarını" söylediği biliniyor.

Adıyaman'da camiye bırakılan bebeğin ölümcül hasta olduğu ortaya çıktı. Anne ile baba ifadelerinde ekonomik imkanı olmadığı ve bu nedenle hasta bebeklerine bakamadıklarını söyledi.  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi vererek şu ifadeleri kullandı;

BEBEĞİN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR!

"112 Ambulans ekipleri cami avlusunda buldukları bebeği hastanemize getirdiler. Çocuğun aşırı derece siyonetik ve hipotermisi olduğu için acil serviste değerlendirildi, hayati tehlikesi görülerek yoğun bakıma yatırıldı. Şu anda septik şok ve akut böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda takip ediliyor. Hekim arkadaşlarımız ellerinden geleni yapıyor. Çocuğun iyi olması için, iyileşmesi için yoğun bakımda bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Ama an itibariyle genel durumu çok iyi değil ve şu an hayati tehlikesi devam ediyor. Daha öncesinde bizde kaydı olmadığı için onu göremiyoruz ama takibi yapılıyor. Gece vakti bırakıldığı için havanın soğukluğuna bağlı hipotermi gelişmiş olabilir, siyonozu da yani oksijen açlığı da bundan olabilir. Şu an takip ediliyor. Şu an akut böbrek yetmezliği durumu da var. Çocuklarda çok hızlı bir şekilde akut böbrek yetmezliğine gidilebiliyor. Elimizden geleni yapacağız çocuğumuzu inşallah iyileştirmeye çalışacağız"

FENERBAHÇE ALMAN TEMSİLCİSİ WOLFSBURG İLE 1-1'LİK BERABERLİK İLE SAHADAN AYRILDI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor