Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat ÖZGÜRLÜK ŞEHRİ LASVEGAS

ÖZGÜRLÜK ŞEHRİ LASVEGAS

14 Aralık 2018, Cuma 18:43 / Son Güncelleme : 14 Aralık 2018, Cuma 18:43
ÖZGÜRLÜK ŞEHRİ LASVEGAS
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Amerika'nın Nevada eyaletinin, Mojeve Çölü ortasına kurulmuş olan özgür şehir Lasvegas bir diğer tabir ile "Günahlar Şehri" olarak adlandırılır. Dünyanın en büyük oteller zincirine sahip olan bu şehirde her şey serbest.

 Lasvegas gecelerin hiç olmadığı ve neredeyse kimsenin uyumadığı bir kumarhaneler şehridir. Lasvegas'ın anlamı otlak-çayır demektir. Bu isim bir grup gezgin tarafından verilmiştir. Lasvegas'ın çölün ortasındaki bir otlak oluşu nedeni ile bu isim uygun görülmüştür. Amerika ilk kurulduğu zamanalrda Lasvegas sadece kanun dışı işlerin yapıldığı ve çetelerin hakim olduğu bir bölgeydi. O dönem demiryolu üzerinde bulunan bu kent denetimden yoksun, mafyaalrın hüküm sürdüğü bir şehirken bu gün herkesin görmek istediği bir eğlence mekanı haline gelmiştir.

Büyük kumarhaneler, ışıklı showlar ve eğlenceli mekanları ile Lasvegas görenlerin bırakıp gidemeyeceği bir şehir. 

OCEAN'S FİLMİ BURADA ÇEKİLDİ!

     Dünyanın en ünlü otel ve kumarhanelerine sahip olup bir çok filme de konu olmuştur. Lasvegas'daki Bellagio Oteli en ünlüsü olup Ocean's filminin iki serisi burada çekilmiştir. Dünyanın en ünlü aşcıalrı bu otelde ve Lasvegas'ın çeşitli eğlence mekanlarında hünerlerini sergilemektedirler. Ayrıca Wynn Oteli'nde konaklayıp kendinizi dünyanın en önemli insanı hissedebilirsiniz. Otelciliğin en üst düzeye ulaştığı bu otelde hizmette sınır tanınmıyor. 

     Yılda 40 milyondan fazla turist ağırlayan bu şehir bulvarlardan oluşmaktadır. Farklı şehirlerin kendilerine özgü yapılarını burada bulmak mümkün. Örneğin biraz önce Eifel Kulesi'nin önünden geçerken biraz sonra Özgürlük Anıtı'nın önünde fotoğraf çekilebilirsiniz. 550.000 kişilik nüfusu bulunan bu muhteşem çöl şehrinde ise sıcaklık oldukça yüksektir.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor