Kültür&Sanat

anasayfa Kültür&Sanat ÜNLÜ KAHİN NOSTRADAMUS!

ÜNLÜ KAHİN NOSTRADAMUS!

15 Aralık 2018, Cumartesi 10:56 / Son Güncelleme : 15 Aralık 2018, Cumartesi 10:56
ÜNLÜ KAHİN NOSTRADAMUS!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kehanetleri ile ünlü olan kahin Nostradamus kimdir ve kehanetleri nelerdir? Merak edilenleriyle Nostradamus...

    Ülkemizde de özellikle son yıllarda ismini duyduğumuz Nostradamus Fransa'da doğmuş olan bir doktordur. Ailesi ve büyük babası kral için sarayda çalışan kimselerdir. Dedesi Nostradamus çok küçük yaşlardayken ona simya, fizik ve bitkiler ile tedavi yöntemini öğretmiştir. Kendisi de bu bilgiler ışığında eğitim hayatında başarılı olmuş ve salgtın hastalıklar için çare aramaya başlamıştır. Geleceği görme yetisi çok küçük yaşlardan beri vardır. Ancak ilk dedesi fark etmiştir. Fransa'da evlenmiş ve iki çocuğu olmuştur. Çıkan bir salgın hastalığa deva bulmuş ancak başka bir salgın hastalıktan ailesini kaybetmiştir. İkinci evliliğini yapmış ve 6 çocuk sahibi olmuştur. 

    Bu güne kadar çeşitli kehanetlerde bulunmuş ancak 20. yy'da ilgi görmeye başlamıştır. Kehanetlerini mani şeklinde dörtlükler olrak yazmıştır ve bunları " Yüzyıllar" adını verdiği bir kitapta toplamıştır. Nostradamus'u ilginç kılan, diğer kahinlerin yanı sıra 1500'lü yıllarda bugünler için yazdığı kehanetler bir bir olmaya başlamıştır. Sadece dünya için değil ülkemiz için bile kehanetleri vardır. 

"4. DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAK"

    Herkes 3. Dünya Savaşının çıkmasından bahsederken Nostradamus 4. dünya savaşından da bahsetmektedir ve çok büyük bir yıkım ve dünyanın yarısından fazlasının kurak kalacağından söz etmiştir. Bunalrın yanısıra SSCB'nin kurulacağından bahsetmiş ve bu gerçekleşmiştir. İslam dinine mensup olmayan Nostradamus Mehdi'nin geleceğinden, bu dönemde dünya en güzel günlerini yaşayacağından bahsetmiştir. Çok daha sonraları 1000 yıllık bir barışın olacağından bahsetmiştir. İngiltere düşesinin zindana atılacağından bahsetmiş ve bu gerçek olmuştur. Kehanetlerinin süreci 3700'lü yıllara kadar uzanmaktadır. Dünyanın ekseninin kayacağından bahsetmiştir ve bu gün Dünyanın ekseni kaymaktadır. Atom bombası ve Çernobil kazasından da bahsetmiştir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor