Magazin

anasayfa Magazin Ünlü isimlere “Uyuşturucu” cezası! Onanırsa hapse girecekler…

Ünlü isimlere “Uyuşturucu” cezası! Onanırsa hapse girecekler…

16 Mayıs 2018, Çarşamba 16:15 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2018, Çarşamba 16:15
Ünlü isimlere “Uyuşturucu” cezası! Onanırsa hapse girecekler…
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve sanatçı Cenk Eren’in aralarında bulunduğu 34 sanığın yargılandığı davada sanıklar ceza yağmuruna tutuldu. Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca, “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası alırken, şarkıcı Cenk Eren ise aynı suçtan, uyuşturucu maddenin kokain olması sebebiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstinaf ve Bölge Adliye Mahkemesi cezaları onarsa ünlü isimlere hapishane yolu görünecek. Cenk Eren’in cezasının 6 yıldan büyük olması nedeniyle yargıtaya başvurma hakkı bulunuyor.

Oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı Cenk Eren 2013 yılında yapılan operasyonla, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Bir süre gözaltında kalan ve serbest bırakılan Karaca, Eren ve Ulusoy’un da arasında olduğu 34 sanık hakkında, “uyuşturucu madde ticareti yapmak”, “uyuşturucu madde kullanmak” ve “uyuşturucu madde temin etmek” suçlarından dava açıldı.

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan davanın karar duruşmasına başka suçtan tutuklu 4 sanık ile 6 tutuksuz sanık katıldı. Diğer sanıkları ise avukatları temsil etti. Dosyaya ilişkin görüşü sorulan duruşma savcısı, eski mütalaasını tekrar ederek celse arasında yakalanan firari sanık Mehmet Akgün ile ilgili ek mütalaa vereceğini söyledi. Savcı sanığın, “zincirleme şekilde uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

Mütalaanın ardından son sözleri sorulan sanıklar haklarında beraat kararı verilmesin talep etti. Verilen kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Hüseyin Orçun Benli ve menajer Ayşe Selin Borankay’a “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Cezada iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, iki ünlü isme 4 yıl 2 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.

KOKAİNE CEZA ARTTIRIMI

Aynı suçtan şarkıcı Cenk Eren’e de 5 yıl hapis cezası veren mahkeme, Eren’den ele geçirilen maddenin kokain olduğunu belirterek, cezayı 7 yıl 6 aya çıkardı. Cezada “iyi hal” indirimi uygulayan mahkeme Cenk Eren’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor