Magazin

anasayfa Magazin Ünlü sihirbazı kobra ısırdı!

Ünlü sihirbazı kobra ısırdı!

16 Temmuz 2018, Pazartesi 10:45 / Son Güncelleme : 16 Temmuz 2018, Pazartesi 10:45
Ünlü sihirbazı kobra ısırdı!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Acun Ilıcalı'nın Yetenek Sizsiniz programıyla ünlenen Aref'i kobra yılanı ısırdı. Ünlü sihirbaz, panzehir için Mısır'a gönderilecek...

Yetenek Sizsiniz programıyla ünlenen Aref, illuzyon gösterileriyle akıllara kazınan bir isim oldu... Ünlü illuzyonist, yılanlarla yaptığı şovlarla da adından sıkça söz ettirdi. Ancak Aref, son gösterisinde kullandığı bir yılanın sokması sonucu hastanelik oldu. Aref Ghafouri'yi 'kobra' cinsi yılanı, sağ elinin bilek üstünden ısırdı. Kolunu bir bez parçasıyla sıkarak zehirin bütün vücuduna yayılmasını önleyen ünlü sihirbaz Aref, Rus asistanı Yana Vinter ile birlikte Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

Sağlık durumu oldukça ciddi olan ünlü sihirbaz, panzehir için Antalya'dan Mısır'a ya da Fransa'ya götürülecek. Özel ambulans uçak havalimanında bekletilirken, vize işlemlerinin yapılabilmesi için Dışişleri Bakanlığı da devreye girdi. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Aref Ghafouri’nin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Hülür, ısırmanın 'ikinci evre yılan sokması' olarak değerlendirildiğini, sokulan bölgede 'lokal zehirlenme' olduğunu ve bütün vücuda yayıldığını düşünmediklerini dile getirdi. Aref'in durumumun düne göre iyiye gittiği ifade edildi.

 

ASİSTANINDAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Panzehirin Mısır'da bulunduğunu, Mısır'la irtibat halinde olduklarını kaydeden asistanı Yana Vinter, şunları söyledi:

"Uçakla Mısır'a gönderilmesini bekliyoruz. Panzehirin Türkiye'ye getirilmesini araştırdık. Fakat uzun zaman aldığı için ne yapabiliriz diye düşündük, biz gitmeye karar verdik. Şu an aynı zamanda vize problemlerinin de çözülmesini bekliyoruz. Kobra kendi yılanı. Kobra ile ne kadar süredir çalıştığını bilmiyorum. Aref'in yaklaşık iki senedir gösterilerinde asistanlığını yapıyorum. Yılanın ısırdığı an yanında değildim ancak gösteri sırasında olmadığını zannediyorum, fakat onu net bilmiyorum. Kendisi ile görüşebiliyorum, durumu şu anda stabil."

Aref'in kobrayı ne zamandan beri beslediğini bilmediğini söyleyen Yana Vinter, "Yılanla küçük bir gösterisi oluyor. Fazla bir şey yaptırmıyordu. Kutudan çıkartıyordu, geri koyuyordu. O kadar, kobranın başka bir işlevi yoktu. Zorlayacak ya da hayvanı uğraştıracak bir durum yoktu. Hayvanın gayet güzel yaşadığını biliyorum. Sadece görünmesi açısından kollanıyordu. 30 saniye ile 1 dakika arasında bir gösteri yapıyordu" diye konuştu.

 

 

EDİTÖR: SEÇİL BALIK

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor