Sağlık

anasayfa Sağlık Saç Dökülmelerini Engellemenin Yolları

Saç Dökülmelerini Engellemenin Yolları

25 Temmuz 2018, Çarşamba 11:03 / Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 11:03
Saç Dökülmelerini Engellemenin Yolları
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Mevsim geçişleri, stres ve dengesiz beslenme ile bazı zararlı alışkanlıklar gibi nedenler saç dökülmelerinin başlıca nedenlerinden biri olabilir.Bu nedenlerden dolayı ne kadar özenle bakılsada saçlar tel tel dökülüyor olabilir.Önemli bir sağlık problemi bulunmuyorsa, ışıl ışıl ve gür saçlara yeniden kavuşmak ve bu sorunun önüne geçmek elbette mümkün.

Saçlarınızı her gün yıkamayın 
Saçlarınızı her gün ve fazla sıcak suyla yıkamak saçların kurumasına ve güçszüleşmesine neden olur. Bunun yerine günaşırı, ılık ve fazla basınçlı olmayan suyla ve saç tipine uygun bir şampuan kullanmak saçlarınız için daha uygun olacaktır.
Saçlarınıza Hergün Şekil Vermeyin
Genellikle kadınların kullandığı, saç şekillenidirmede kullanılan ürünler saçların yıpranmasına neden oluyor.Saçlarınıza haftada 1 kereden fazla fön çektirmeyin ve düzleştirici kullanımını minimuma indirin.Ayırıca saç boyası veya perma gibi uygulamalar saçların incelmesine sebep olurken uzamasınada en büyük engel.
Her gün bol bol su tüketin
Nasıl bir çiçeğe su verildiğinde yeşerirse, vücudun dengesi içinde su çok önemlidir.Hem vücudun dinç ve sağlıklı bir yapıya sahip olması için hemde saçların gerekli vitamini alabilmesi için su en önemli faktörlerden biridir.Günde en az 3 bardak su tüketilmelidir.
Geniş Ağızlı Taraklar kullanın
Islak saçlar her zaman daha kırılgandır.Bu nedenden dolayı havlu ile kurulamak saç dökülmesinin artmasına neden olur.Tarama işlemine geçincede büyük fırçalar yerine geniş taraklar kullanmak hem saçların kopmasını engeller hemde daha sağlıklı olmasını sağlarsınız.
Protein Tüketin
Saçların %85 oranında proteinden meydana gelir. Dengeli ve sağlıklı bir beslenmenin parçası olarak, saçı güçlendirmek için protein tüketmek önemlidir.En önemli ve enfazla proteinde Balıkta olduğu unutulmamalıdır.Bol bol balık tüketin.
Her Derde Deva Sirke!
Sirkenin birçok şeye iyi geldiği gibi saçarıda pırıl pırıl yapma özelliği mevcut.Saçı duruladıktan sonra bir miktar elma sirkesini saça uygulayıp 5 dakika sonra durulayabilirsiniz.Kokusundan rahatsız olabilirsiniz fakat yıkadıktan sonra hem kokusu geçmekte hemde saçları ışıltı verip beslemektedir.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor