Sağlık

anasayfa Sağlık MİGREN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER

MİGREN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER

31 Ocak 2018, Çarşamba 11:18 / Son Güncelleme : 31 Ocak 2018, Çarşamba 11:18
MİGREN AĞRISINA İYİ GELEN BİTKİLER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Migren ataklar halinde gelen ve nedeni henüz bilinmeyen bir bağ ağrısı türüdür. Migren ağrısı yaşayan kişiler bu dönemlerde yatağa düşecek kadar ağrı çekebilir, sese ve ışığa karşı duyarlılık ortaya çıkar ve tahamül edilemez seviyeye gelebilir. Migren ağrısı sırasında beyin kan darmalarında genişlemeler görülür. Bu damarlarda iltihaplanma da gerçekleşir.

Migrenin neden ortaya çıktığı bilinmese de ağrının şiddetini azaltacak yöntemler bulunmaktadır. Şiddetli bir baş ağrısı olan migreni yağlı yiyecekler ve kafein, ayrıca uykusuzluk gibi nedenler tetikler.
BU BİTKİLER MİGREN AĞRISINA İYİ GELİYOR!
Cayenna Biberi
Oldukça acı bir biber olan Cayenna Biberi ağrı eşiğini yükseltmektedir. Yemeklerde yada sos olarak tüketilebilecek bir bitki türüdür. Migren ağrısının boyutlarını bilen bu acıya dayanabilecektir. Acı sevmeyenler ise cayenna biberinin çayını yapıp tüketebilirler.
Veba Otu
Yapılan çalışmalar sonucunda veba otunun migren ağrısı için oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. Henüz araştırmalar sonuçlanmış olmasa da bu bitkinin kan damarlarındaki kasılmaları önlediği ve iltihaplanmanın önüne geçtiği bilinmektedir. Bu iki etken de migreni tetiklediğinden, veba otu oldukça fayda sağlayacaktır.
Zencefil
Migren atakları sırasında mide bulantısı ve kusma gibi sorunlar oluşur. Bu durum en az ağrı kadar can sıkıcı ve rahatsdızlık vericidir. Zencefil yemeklerde de kullanılabilen bir bitkidir ve mide bulantısını giderir. Migren atağı sırasında zencefil tüketmek oldukça etkili olacaktır.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor