Sağlık

anasayfa Sağlık ATEŞ DÜŞÜRMEK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER!

ATEŞ DÜŞÜRMEK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER!

16 Kasım 2018, Cuma 10:05 / Son Güncelleme : 16 Kasım 2018, Cuma 10:05
ATEŞ DÜŞÜRMEK İÇİN ŞİFALI BİTKİLER!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Birçok çeşitli hastalıktan dolayı oluşan ateşi sadece ilaçlar ile değil, şifalı bitkiler ile düşürmekte mümkün!

Civanperçemi: 
-Gözeneklerinizi açıp sizi bol miktarda terletir, terlemekte ateşinizin düşmesine yardımcı olur. Civanperçemi, ateşinizin düşmenize yardımcı olacak uçucu yağlar içerir. Fincan başına 1 çorba kaşığı kullanarak civanperçemi çayı yapınız ve 10 dakika boyunca kapalı bir kapta demlenmeye bırakınız. Bu çaydan bir ya da iki fincan içince terlemeye başlarsınız. Terlemeye başlayınca yeteri kadar içmişsiniz demektir ve ateşinizi ter ile atmaya başlamışsınız demektir.

Mürver Çiçeği:
-Bu şifalı bitki, gözenekleri açıp terlemeye yol açması nedeniyle, yüksek ateş için birebirdir. Ayrıca mürver çiçeği özü, genellikle üşütme ve nezle nedeni ile oluşan yüksek ateşle birlikle görülen burun tıkanıklığını açmaya yardımcı olan bileşenler içerdiği için çok yararlıdır. Kurutulmuş mürver çiçeğinden çay yapmak için, bir fincana koyduğunuz 2 çay kaşığı bitkinin üzerini kaynar suyla doldurun. Üstünü bir bezle kapatarak 15-20 dakika demlenmeye bırakın. İhtiyaca göre, günde üç fincan için.

Menekşe yaprağı:
-Bir litre suyun içine bir avuç menekşe yaprağı katıp daha sonra süzerek günde 3 defa bir kahve fincanında içtiğinizde ateşinizin düştüğünü fark edeceksiniz.

Karanfil çiçeği:
-Bir litre suyun içine bir avuç karanfil çiçeği atın. Sonra süzerek günde 3 öğün ikişer çorba kaşığı içerseniz ateşiniz düşecektir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor