Sağlık

anasayfa Sağlık BAŞ AĞRISI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

BAŞ AĞRISI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

16 Kasım 2018, Cuma 10:03 / Son Güncelleme : 16 Kasım 2018, Cuma 10:03
BAŞ AĞRISI İÇİN ŞİFALI BİTKİLER
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Hiç durmayan migren ağrınız var ama ilaç yerine bitkisel yöntem ile ağrının geçmesini mi istiyorsunuz?

Zencefil:
-Başınızda zonklayan damarları yatıştırırmak için zencefil çayı çok yararlıdır. Ayrıca, vücudun ağrı-algılayıcı kimyasallarının üretimini yavaşlatır ve böylece dolaşımı kolaylaştırır. Çayı hazırlamak için ise, 1/3 çay kaşığı toz zencefili veya kıyılmış taze zencefili bir fincan sıcak suya karıştırın. Soğumaya bırakın, süzün ve ilk baş ağrısı belirtisinde için.

Sarı papatya çayı:
İçeceğiniz bir bardak sarı papatya çayı, başınızda oluşan ağrıları azaltmaya ve sizi gevşetmeye yardımcı bileşenler içerir.
Bir fincan kaynamış suya bir poşet sarı papatya çayı ekleyin ve yaklaşık 10 dakika demlendirin. İsterseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.

Akırkarha (feverfew):
-Koyungözü olarakta bilinen bir çeşit kasımpatı olan bu bitki, yüksek ateş neden ile ağrıyı dindirmekte o kadar etkilidir bir bitkidir ki, “baş ağrısı bitkisi” diye anıldığı bile olmuştur. Ağrıyı geçirmek veya gelecek bir ağrının önüne geçmek için, iki adet taze akırkarha yaprağı çiğneyiniz. Veya, 2 ila 3 çorba kaşığı kuru akırkarhayı bir fincan sıcak suya karıştırıp çayını da yapabilirsiniz. En az 10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzünüz ve damak zevkinize göre tatlandırınız. En iyi etki için, günde iki fincan taze demlenmiş akırkarha çayı tüketiniz.

Lapaza çiçeği özü:
Bu bitkisel ilaç migren ağrılarınızı azaltmak için çok etkilidir. Lapaza çiçeği özünü içeren bir ilaç üzerinde araştırmalar yapılmıştır ve yapılan en az 3 araştırma, bu bitkinin migren ataklarını önemli derecede azalttığını göstermiştir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada, ilk bir ay boyunca günde 2 kez 75 miligram ve daha sonra ise 50 miligram alınması gerektiği bilinmektedir.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor