Sağlık

anasayfa Sağlık KELLİK PROBLEM OLMASIN!

KELLİK PROBLEM OLMASIN!

14 Aralık 2018, Cuma 18:06 / Son Güncelleme : 14 Aralık 2018, Cuma 18:06
KELLİK PROBLEM OLMASIN!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kadınlarda da görülsede en çok erkeklerin sorunu haline gelen kellik, saç dökülmesi ve dökülen saçların yerine bir daha saç çıkmaması sorunudur. Pekiyi bu soruna ne neden olur ve nasıl çözülür? İşte cevabı...

Kellik çok eski zamanlardan beri özellikle erkeklerin korkulu rüyasıdır. Aristo zamanından beri bu soruna çözüm aranmıştır ve neyin sebep olduğu araştırılmıştır. Stres başta olmak üzere anemi ve kullandığımız ilaçlardan cinselliğe kadar pek çok sebebi vardır. Ayrıca demir ve çinko eksikliği de saç dökülmelerine neden olur. 

Saç dökülmesi, saç derisi altındaki yağ hücrelerinin saçın çıkması için gerekli olan işlevleri yerine getirmemesi sonucu oluşur. Tam anlamı ile bir sağlık sorunu değildir. Günümüzde birçok tedavi yöntemi vardır. 

Saç ekimi doğru bir yöntem mi?

Günümüzdeki saç dökülmesi tedavilerinin başında saç ekimi yöntemi gelir. Ayrıca doktorlar tarafından gerçekleştirilen kıl köklerindeki yağ hücrelerinin harekete geçirilmesi durumu tekrar saçların çıkmasını sağlar. Bu tedavi yöntemi henüz yaygınlaşmamıştır fakat kılların çıkmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Kellik problemine çözüm olarak kremler de mevcuttur. Fakat uzun vadede etkili olabilirler. Şu ana kadar saç ökülmesi tedavileri üzerinde pek çok araştırma yapılmıştır ve hala en etkili yöntem saç ekimi yöntemidir. Kellik duru mu sadece baş kısmında gerçekleşmeyebilir. Vücudumuzdaki pekçok yerde hatta bazı kişilerde kaşlarda bile açılmalara sebep olur. Aynı ekim yöntemi ile bu sorun tedavi edilebilir. Özellikle yaşlılık döneminde karşılaşılan bu durumda kadınlarda %40 erkeklerde ise %70 oranında dökülmeler görülebilir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor