Sağlık

anasayfa Sağlık Doğal Öksürük Şurubu İle Bu Sıkıntıdan Kurtulun!

Doğal Öksürük Şurubu İle Bu Sıkıntıdan Kurtulun!

25 Ocak 2019, Cuma 9:03 / Son Güncelleme : 25 Ocak 2019, Cuma 9:03
Doğal Öksürük Şurubu İle Bu Sıkıntıdan Kurtulun!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Son zamanlarda alternatif tıp bir hayli ilgi çekmeye başladı. Tabi bu da insanları bitkisel kürlere ve doğal tedavi yöntemlerine başvurmalarını sağladı. İşte tam da alternatif tıbba yönelik bir uygulama ve doğal çözüm ile karşınızdayız. Öksürüğe çare olan bu yöntem nedir ve nasıl yapılır? Konuyu sizler için araştırdık.

     Doğal yöntemler ile zinde kalma çalışmaları ve hastalıklardan kurtulmak artık en çok tercih edilen tıbbi yöntem oldu. Alternatif tıp adı verilen bu bitkisel yollarla hastalıkların tedavisi uygulamaları pekçok hastalığa derman olabilmekte. Tamamen bitki, baharat ve doğal besin maddelerinin karışımı ile uygulanan bu yöntemler sayesinde hastalıklarla savaşmak mümkün.

     Özellikle kış aylarında yakamızı bırakmayan gribal enfeksiyonlar ve buna bağlı olarak gelen öksürük, burun akıntısı gibi sorunlara muhteşem bir çözüm yolu bulunmakta. Herkesin evinde kolaylıkla hazırlayabileceği bu bitkisel yöntem ile öksürüğe anında son verebilirsiniz.

ÖKSÜRÜĞÜ YENEN BİTKİSEL YÖNTEM

     Turp, salatalarımızdan eksik etmememiz gereken bir bitki türüdür. Özelikle siyah turp diğer turp türlerinden daha faydalı olup, turunçgillere oranla da daha fazla C vitamini içerir. Gribin ve soğuk algınlığının bailıca savaşcıları olan C ve B vitaminleri turpda bol miktarda mevcuttur. Pekiyi bu bir çok derde deva olan ve öksürüğü anında kesen Turp kürü nasıl hazırlanıyor ve başka nelere iyi geliyor?

Turp kürü nasıl hazırlanır ve nelere iyi gelir?

     Özellikle siyah turp ile hazırlanması makbuldür. Turpun baş kısmı kesilir ve büyük olan kısmın ortasında oyuk açılır. Bu şekilde bir müddet üzeri kapalı bir şekilde bekletilir. Sürekli kontrol ettiğinizde göreceksinizki açtığınız oyukta turpun kendi suyu birikmiş olacaktır. Bu suya bal karıştırılıp tüketildiği takdirde hzılı bir şekilde öksürüğü kesmekte ve grip ile mücadele etmektedir. Görüldüğü üzere oldukça basit olan bu yöntem sürekli uygulanabilir ve kas krampı, inme, felç, kabızlık gibi sorunların önüne geçilebilir. 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor