Sağlık

anasayfa Sağlık GECE TÜKETİLEBİLECEK BESİNLERLE FORMDA KALMAK MÜMKÜN!

GECE TÜKETİLEBİLECEK BESİNLERLE FORMDA KALMAK MÜMKÜN!

15 Şubat 2019, Cuma 15:14 / Son Güncelleme : 15 Şubat 2019, Cuma 15:14
GECE TÜKETİLEBİLECEK BESİNLERLE FORMDA KALMAK MÜMKÜN!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Birçok beslenme uzmanı gece belli saatlerden sonra yemek yenmesinin sağlık açısından olumsuz etkilerinden bahseder. Ancak bazı besin maddeleri var ki özellikle gece yendiği zaman vücudu temizliyor ve formda bir görüntü kazanılmasını sağlıyor. Pekiyi bu besinler hangileri ve faydaları neler?

     Diyetisyen ve sağlık uzmanlarınca verilen bilgilere göre akşam belli bir saatten sonra gıda maddelerinin tüketimi kilo almaya ve metabolizmanın düzensiz çalışmasına neden olmaktadır. Ancak öyle besin maddeleri var ki gece tüketildiği zaman gayet fayda sağlamakta ve özelikle bayanların sorunu olan karın bölgesindeki yağlanmalardan kurtulup fit bir görünüm elde etmeye yarıyor. 
     KARPUZ
İçeriğinde bulunan su miktarı ve lifler sayesinde vücuttaki fazla sıvıların atılmasına ve karın bölgesinin düzleşmesine yardımcı oluyor. İltihaplanmaları önleyen karpuz, bağışıklık sisteminin de korunmasına yardımcı olmakta.
     DOMATES
Domates içeriğinde antioksidan barındırır ve vücutta su birikimini önler. Bu nedenle gece tüketildiğinde vücudu rahatlatır.
    KUŞKONMAZ
Kuşkonmaz içeriğinde A, B, C ve E vitaminlerini barındırır. Dilediğiniz kadar tüketebileceğiniz bu gıda aynı zamanda potasyum ve çinko içerir.

KIŞ AYLARINDA HANGİ SEBZELERİ TÜKETMELİYİZ?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor