Siyaset

anasayfa Siyaset Başbakan Yıldırım'dan Ermenistan'a yanıt geldi!

Başbakan Yıldırım'dan Ermenistan'a yanıt geldi!

11 Mayıs 2018, Cuma 13:33 / Son Güncelleme : 11 Mayıs 2018, Cuma 13:33
Başbakan Yıldırım'dan Ermenistan'a yanıt geldi!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, "Ermenistan Türkiye'ye yönelik hasmane tutumundan vazgeçiyorsa ona göre karşılık veririz" dedi.

Başbakan Yıldırım’a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, "Türkiye ile ön koşulsuz diplomatik ilişkiler kurmaya hazırız" sözlerinin sorulması üzerine Yıldırım şu açıklamada bulundu:

"Tabii bir görelim Ermenistan tabi yıllardan beri Türkiye'ye yönelik hasmane tutumunu, Türkiye'nin toprak bütünlüğüne sınırlarına yönelik yanlış tutumlarından vazgeçiyorsa her şeyden vazgeçiyorsa, yeni bir sayfa açmak istiyorsa bunlarla ilgili detayları görüp ona göre karşılık veririz. Biz hiç kimseyle, başta komşularımız olmak üzere husumet içinde olmayı arzu etmiyoruz. Böyle bir yaklaşım varsa bunu tabiatıyla ülkemizin menfaatleri doğrultusunda değerlendiririz."

Başbakan Yıldırım, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, "Emeklililerimize ikramiyeler, cezaların yeniden yapılandırılması, imar barışı, öğrenci affı gibi çok geniş kitleleri ilgilendiren, vatandaşla devlet arasındaki yıllardan beri devam eden sorunları çözen kapsamlı bir düzenlemeyi Meclisimiz kabul etti, Cumhurbaşkanı da imzalayınca yürürlüğe girecek. Bunun dışında öyle bir kapsamlı bir düzenleme çalışması yok" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor