Siyaset

anasayfa Siyaset Başbakan Yıldırım: Karar 16 Nisan referandumunda verildi

Başbakan Yıldırım: Karar 16 Nisan referandumunda verildi

12 Mayıs 2018, Cumartesi 12:33 / Son Güncelleme : 12 Mayıs 2018, Cumartesi 12:33
Başbakan Yıldırım: Karar 16 Nisan referandumunda verildi
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Erzincan’da toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım, ilgili "16 Nisan aslında kararın verildiği tarihtir" dedi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından başlıklar:

Anneler günü mesajı

"Buradan bütün annelerimizin ellerinden öpüyor, onların anneler gününü tebrik ediyorum."

"Erzincan'a 700 milyonluk eser kazandırıldı"

"Yakında Erzincan'a yakışır bir stadyumun da temelini atacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Bu stadları boşuna yapmıyoruz. Gençlerimiz başarıdan başarıya koşsun diye yapıyoruz."

"Müjdelerimizi birer birer vereceğiz. Stadyumu söyledik. Şehire yakışır güzel bir stadyum yapmaya karar verdik, adımını attık. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün yeni yatırımların açılışını yaparak Erzincan'ın değerine değer katacağız. Hastaneler, okullar, spor tesisleri, lojmanlar, enerji santralleri, öğrenci yurtları ve daha birçokları. Artık açılışlara yetişemiyoruz. Her tarafta onlarca yüzlerce eser var. Çareyi toplu açılışta bulduk. Toplam yaklaşık 700 milyonluk bu eseri şehrimize kazandırıyoruz. Hepsi Erzincan için hayırlı uğurlu olsun."

"24 Haziran'ın kararı aslında 16 Nisan'da verildi"

"Geçen sene 16 Nisan'da bir referandum yaptık. Erzincan Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde yüzde 61'le "evet" dedi, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yol verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun yol arkadaşlarını yalnız bırakmadınız Allah sizlerden razı olsun. 16 Nisan aslında kararın verildiği tarihtir. Millet dedi ki artık bu darbe, kumpas, vesayetten bıktık. Artık iktidarı, hükümeti, meclisi ben kendim belirleyeceğim. Hem milletvekillerini seçeceğim hem de Türkiye'yi kim yönetecek ona da ben karar vereceğim dediniz. 16 Nisan'da bunun yolunu açtınız. 24 Haziran bu kararın uygulamaya geçeceği tarih, bir işin tamamlanlasıdır."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor