Siyaset

anasayfa Siyaset Bakan Soylu açıkladı! ADD’nin o paylaşımına soruşturma…

Bakan Soylu açıkladı! ADD’nin o paylaşımına soruşturma…

28 Mayıs 2018, Pazartesi 8:40 / Son Güncelleme : 28 Mayıs 2018, Pazartesi 8:40
Bakan Soylu açıkladı! ADD’nin o paylaşımına soruşturma…
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 27 Mayıs ve Adnan Menderes’in idamı ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşıma tepkiler sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ADD’nin darbe övücü paylaşımıyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Bakan Soylu, ADD’nin 27 Mayıs ve Adnan Menderes’in idamı ile ilgili “övücü” afişi, resmi Twitter hesaplarından paylaştıklarını öğrendiklerini ifade ederek, ‘'Tabii şimdi teyit edemedim. Ben de yaklaşık bir saat önce muttali oldum. Bu hakikaten resmi bir twitter hesabı mıdır? Arkadaşlara onu araştırmaları talimatını verdim. Hem Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunacağız hem de dernekler masası olarak hemen soruşturma başlatacağız" dedi.

'GEREKLİ SORUŞTURMAYI BAŞLATIYORUZ'

Bunun milletin iradesine hakaret olduğunu vurgulayan Soylu, "Bu Adnan Menderes'e karşı sevgi besleyenleri de ve bu milletin kendi seçtiği adama karşı bağlılık besleyenleri de ifade etmek isterim ki küçük düşürmektir. Ve bundan sonrası için antidemokratik bir çağrıdır. Çok net söylüyorum. Kendi zihinleriyle ve kendi zekalarıyla, akıllarıyla beraber antidemokratik çağrı yapıyorlar. Bunun karşılıksız kalması mümkün değildir. Ve bu seviyesizliktir, bu millete inançsızlıktır, demokrasiye olan sadakatsizliktir ve millete olan güvensizliktir. Ama işin hukuki boyutu var. Hukuki boyutuyla ilgili arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacaklar hem de işin hukuki boyutunda biz İçişleri Bakanlığı olarak gerekli soruşturmayı başlatıyoruz." diye konuştu.

'ORDUNUN ARKASINDAN MİLLETİN DESTEĞİ VARDI'

Soylu'nun soruşturma açılacağını açıkladığı söz konusu ADD paylaşımında ise "Türk Silahlı Kuvvetleri, bundan yarım yüz yıl önce, anayasa ve hukuk dışına çıkmış bir siyasal iktidara karşı direnme hakkını kullanmış ve ülke yönetimine el koymuştu. Ordunun arkasında milletin desteği vardı" ifadeleri yer alıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor