Siyaset

anasayfa Siyaset MHP Lideri Bahçeli cezaevi affında ısrarlı

MHP Lideri Bahçeli cezaevi affında ısrarlı

02 Haziran 2018, Cumartesi 11:30 / Son Güncelleme : 02 Haziran 2018, Cumartesi 11:30
MHP Lideri Bahçeli cezaevi affında ısrarlı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

MHP Lideri Devlet Bahçeli, muhalefetten tepki çeken cezaevi affı çıkışını tekrarladı. Bahçeli, "İktidar adım atarsa elimizden geleni yaparız" diyerek, af için Ramazan Bayramı öncesini işaret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Merkez binasında Mahkum Yakınları Derneği ile görüştü. Bahçeli, 24 Haziran'da yeni bir hükümet sistemine geçileceğinin altını çizdi.

MHP lideri, "Türkiye'de bu önemli ve köklü değişiklikte toplumu rahatlatmak, onları huzura kavuşturmak kader mahkumu olan insanlarımızı ve ailelerini buluşturmak, nasip olursa benim kanaatim bu" diyerek, "Meclis'te bunu yapabilecek gücümüz yok ama temennim odur ki Ramazan Bayramı öncesi siyasi iktidar bir adım atarsa biz de elimizden gelen gayreti gösteririz" açıklamasında bulundu.

Bahçeli, geçmişte çıkarılan afları hatırlatarak, "Biz siyasi olarak konuyu istismar etmiyoruz. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin oluştuğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından bir açıklam yapan MHP lideri, "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz.Tartışma ve konuşmaya değmez mi?" ifadeleri ile af çağrısında bulunmuştu.

Hükümet kanadından yapılan açıklamalarda ise af konusunun gündemde olmadığı belirtilmişti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor