Siyaset

anasayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…

20 Haziran 2018, Çarşamba 12:45 / Son Güncelleme : 20 Haziran 2018, Çarşamba 12:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kandil açıklaması! Lider takımını…
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa’da halkla buluştu. PKK’nın merkezi Kandil’e yönelik operasyonla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik” dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi. Dün DEAŞ varken orada kendilerini güvende hissetmeyenler, bugün de kendilerini güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyorlar. Türkiye önce Cerablus’ta El Bab’a kadar olan kısmı sonra da Afrin’i güvenli haline getirdi. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü.

Şimdi Amerika ile anlaşarak Münbiç’i güvenli hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönmüyorlar, dönecekler. İdlib’de oluşturduğumuz 12 gözlem noktasıyla bu bölgenin de güvenli hale gelmesi için adımlarımızı atıyoruz.

Kandil’e ilk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık, 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp, asli sahibi olan Arap Kürt Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor