Siyaset

anasayfa Siyaset CHP'DE GERGİNLİK SÜRÜYOR!

CHP'DE GERGİNLİK SÜRÜYOR!

25 Temmuz 2018, Çarşamba 10:16 / Son Güncelleme : 25 Temmuz 2018, Çarşamba 10:16
CHP'DE GERGİNLİK SÜRÜYOR!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Son Dakika.. Chp Genel Başkanı Kılıçtaroğlu, değişim isteyen muhaliflerin imzaları topladığı iddiası üzerine Kılıçtaroğlu '"Toplandılarsa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor" dedi.

Chp Genel Başkanı Kılıçtaroğlu, değişim isteyen muhaliflerin imzaları topladığı iddiası üzerine Kılıçtaroğlu '"Toplandılarsa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ile birlikte TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı makamında ziyaret etti.Kılıçtaroğlu 1 saat 10 dakika süren ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulundu açıklamanın konu başlıkları şu şekilde;

Kılıçdaroğlu, "Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından, hem bürokratik açıdan parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem parlamentoda, örneğin torba yasalar gibi düzenlemelerin görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık Sayın Başkan'a" şeklinde konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ile ilgili düşüncelerini de ilettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Bir haksızlık olduğunu, yargının bir haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklamaların, parlamentoya gelip, görev yapması gerekirken Sayın Berberoğlu'nun halen içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun iradesini, sözlerini bir anlamda dinlemediği, devre dışı bıraktığı gerçeğini de bir şekliyle Sayın Başkan'a aktardık. Umuyoruz önümüzdeki süreç içinde taşlar yerine oturur, yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur diye düşünüyoruz. Düşüncelerimizi Sayın Başkan ile paylaştık."

Kılıçtaroğlu, değişim isteyen muhaliflerin imzaları topladığı iddiası üzerine Kılıçtaroğlu '"Toplandılarsa getirsinler, genel merkez yerinde duruyor" dedi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise "Olağanüstü Kurultay için gerekli olan yeter sayıda imza an itibarıyla toplanmıştır. İmza toplama süresinin bitimi olan pazartesi günü saat 17.00'ye kadar imza almaya devam edeceğiz. Görmek isteyen MYK üyemiz 'yarın saat 11.00'e kadar' değil istediği saatte imzaları görebilir."

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor