Siyaset

anasayfa Siyaset CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ!

11 Aralık 2018, Salı 11:28 / Son Güncelleme : 11 Aralık 2018, Salı 11:28
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Bugün İstanbul Üsküdar'daki toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Yanındaki kadın da neyi nesi!" ifadesini kullandı. Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade de kastettiği kadın ise Berlin'de PKK destekçisi olan Sevim Dağdelen'di.

    Üsküdar'daki açılış töreninde konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan Kılıçdaroğlu'na seslendi. Terör örgütü PKK'yı ve Suriye kolu olan YPG'yi savunan Sevim Dağdelen ile aynı fotoğraf karesinde olmasını eleştiren Cumhurbaşkanı " Türkiye bir şekilde tüm şehirleri ile büyüdükçe ve geliştikçe birileri bundan rahatsızlık duyuyor. Hadi dışarıdakiler kendilerine rakip istemedikleri için rahatsız oluyorlar. Bay Kemal Almanya'ya gittin yanındaki o hanım neyin nesiydi? O YPG paçavralarıyla Alman Parlamentosu'nda çıkıp görüntü veren kadınla senin yan yana ne işin var? Bunlar PKK'nın Almanya'daki uzantıları değil mi?" ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

    Almanya Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Sevim Dağdelen, sürekli olarak NATO'yu Türkiye'ye müdahaleye çağırmakda ve Alman meclisinde PKK'yı savunmaktadır. Kılıçdaroğlu'nun PKK destekçisi olan Sevim Dağdelen ile birlikte aynı fotoğraf karesinde olmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çekti.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor