Siyaset

anasayfa Siyaset ERDOĞAN İLE PUTİN ORTAK AÇIKLAMA YAPTI!

ERDOĞAN İLE PUTİN ORTAK AÇIKLAMA YAPTI!

24 Ocak 2019, Perşembe 2:00 / Son Güncelleme : 24 Ocak 2019, Perşembe 2:00
ERDOĞAN İLE PUTİN ORTAK AÇIKLAMA YAPTI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Kremlin Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ortak açıklamada bulundular. İki liderin ortak konuştuğu toplantının konusu ise Suriye'de güvenli bölge konusu oldu.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı özel görüşme ve heyetler arasındaki toplantıların ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. İki liderin ortak konusu Suriye'de güvenli bölge oldu. 

   Erdoğan, Kerç Boğazı'nda yaşanan ve hayatını kaybeden 4 Türk'ün de aralarında bulunduğu feci kaza sonucu Rusya'ya gitmişti. Basın toplantısı sırasında Bu kazaya da değinen Erdoğan " 16 kişinin hayatını kaybettiği elim kazada ölenlerin 4'ü Türk vatandaşıydı, Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. " ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN İDLİP HAKKINDA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısı sırasında İdlip meselesine değinerek şu açıklamayı yaptı;

" Gerek İdlip Mutabakatı'nın, gerekse 4'lü Suriye Zirvesi'nin sonuçlarının uygulanmasının takibini yaptık. İdlip başta olmak üzere arazideki gelişmeleri gözden geçirdik. ABD'nin çekilme kararı üzerinde değerlendirmeler yaptık. Türkiye ve Rusya işbirliği, Suriye'nin barış, güvenlik ve istikrarı açısından mihenk taşıdır. Yakın dostluğumuz ve başarımız sayesinde pek çok gelişmeye ve başarıya imza attık. Türk - Rus iş birliğini dinamitlemeyi hedefleyen özellikle terör örgütlerine karşı da ortak bir mücadelenin gereğini ifade etmek istiyorum." 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor