Gündem

anasayfa Gündem CHP'Lİ İLÇE BAŞKANI HALİL KARAHAN, ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLEN MUSTAFA SARUHAN HAKKINDA KONUŞTU!

CHP'Lİ İLÇE BAŞKANI HALİL KARAHAN, ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLEN MUSTAFA SARUHAN HAKKINDA KONUŞTU!

27 Şubat 2019, Çarşamba 22:05 / Son Güncelleme : 27 Şubat 2019, Çarşamba 22:05
CHP'Lİ İLÇE BAŞKANI HALİL KARAHAN, ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLEN MUSTAFA SARUHAN HAKKINDA KONUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Belediye Başkanı Adaylığı düşürülen Mustafa Saruhan'ın YSK'ya yaptığı itiraz reddedildi. Böylelikle CHP Bodrum Belediye Başkanı adayı Mustafa Saruhan'ın adaylığının düştüğü kesinleşmiş oldu.

      YSK, Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülmüş olan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan için yapılmış olan itirazı reddetti. Böylelikle CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan'ın adaylığının düştüğü kesinleşti. Saruhan'ın adaylığının düşmesi nedeniyle CHP 2 Mart Cumartesi gününe kadar yeni bir aday çıkarması gerekiyor.
CHP'Lİ BODRUM İLÇE BAŞKANINDAN GELEN AÇIKLAMA ! "VERİLEN CEZALAR SON İMAR BARIŞI DÜZENLEMESİ İLE GEÇERLİLİĞİNİ YİTİRMİŞTİR"
"Gelinen bu sürecin ilk saatlerinde İl Başkanımız ve Muğla milletvekillerimiz ile Muğla İl Seçim Kurulu'na yasal süreçte hukuki açıdan hiçbir sorunumuz olmadığını; Bodrum Belediye Başkan adayımız Mustafa Saruhan'ın adaylığının iptal edilmesinin yasalara uygun olmadığını gerekçeleri ve ilgili yasa maddeleri ile belirtip, itiraz ederek, gerekli müracaatlarımızı yaptık. Şu an YSK'nın vereceği kararı bekliyor ve hukukun üstünlüğüne olan inancımızı sürdürüyoruz. Mustafa Saruhan, görev yaptığı belediye başkanlığı sürecinde başarılı hizmetler vermiş, çalışmaları ile halkımızın ve örgütümüzün beğeni ve güvenini kazanmıştır. Kendisinin hukukun yanlış yorumlanması sonucu adaylığının düşürülmesinin doğru olmadığı inancındayız. CHP İlçe Örgütü, şahsım ve meclis üyesi arkadaşlarım sonuna kadar kendisini destekliyoruz. Saruhan ile ilgili üç ayrı mahkemede verilen üç ayrı ceza, zaten son İmar Barışı düzenlemesi ile geçerliliğini yitirmiştir. Yani bugün bu dava devam ediyor olsaydı, üç mahkeme kararı da düşecekti. Bahse konu Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinin bazı hükümleri Anayasa Mahkemesi'nin kararı ile seçilme hakkı yönünden iptal edilmiştir. Yani ayrı ayrı üç mahkeme ile ilgili dosyaların tek bir dosya gibi karar verilmesini yani tek bir suç gibi değerlendirilerek karar verilmesini halkımızın takdirine bırakıyoruz."
"SARUHAN'A YAPILANLAR TAM BİR HUKUKSUZLUKTUR"
"Tüm bu süreçte görevini yapmasına engel hiçbir yasal olumsuzluk olmamıştır. Ayrıca bu süreç içerisinde defalarca belediye başkan vekilliği yapmış, hiçbir yasa dışı uygulamanın içerisinde olmamıştır, bununla ilgili hiçbir yasal uyarı da yapılmamıştır. Saruhan'a yapılanlar tam bir hukuksuzluktur. Bu kararın siyasi bir karar olduğu ortadadır. YSK tarafından hızla düzeltileceğine inancımız sürmektedir. Her ne olursa olsun bu süreçten daha da güçlenerek çıkacağımıza inanıyoruz. Tüm kamuoyununda bu şekilde değerlendirdiğini biliyoruz"
    CHP ilçe başkanı Halil Karahan YSK'nın itirazlarını reddedmesi sonucu nasıl bir yol izleyeceksiniz sorusuna ise şu şekilde yanıt vermiş bulunmaktadır;
"Partimiz seçimlere katılacak. Gerekirse Mustafa Saruhan'ın da kampanyada yer alacağı yeni bir adayla devam edeceğiz. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Kazanan Bodrum olacak. Mustafa Saruhan 31 Mart'a kadar partimizde bir nefer gibi çalışacak, beraber bu süreci birlikte götüreceğiz."
 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor