Siyaset

anasayfa Siyaset HDP EŞ GENEL BAŞKANI PERVİN BULDAN ERDOĞAN'A YANIT VERDİ !

HDP EŞ GENEL BAŞKANI PERVİN BULDAN ERDOĞAN'A YANIT VERDİ !

03 Mart 2019, Pazar 20:56 / Son Güncelleme : 03 Mart 2019, Pazar 20:56
HDP EŞ GENEL BAŞKANI PERVİN BULDAN ERDOĞAN'A YANIT VERDİ !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Edoğan'ın "Kuzey Kürdistan'a Defol Git" sözlerine HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan açıklamada bulundu. "Bu ülkenin vatandaşlarını kovmaya hakkınız da haddiniz de yok"

 

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kuzey Kürdistan'a Defol Git" sözlerine çok gecikmeden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan açıklama geldi. Pervin Buldan konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
"Sizin bir Cumhurbaşkanı olarak bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkeden kovmaya hakkınız da haddiniz de yok" 
"ROBOSKİ HALA KANAYAN BİR YARA"
"Uludere denilince hepimizin aklına Roboski gelir. Roboski hala kanayan bir yaradır. Roboski, Kürt halkının yüreğinde acı ve derin bir yaradır. Bu yara, bu acı Roboski'nin sorumluları yargılanmadığı sürece bitmez. Çoğu çocuk 34 yurttaş savaş uçaklarından atılan bombalarla paramparça oldu. Roboski'nin katilleri ortaya çıkarılmadığı sürece o acı asla kapanmaz"
"Sandık başına giderken Roboski halkının yaşadığı acıları, Roboskili çocukların katledildiği günü göz önünde bulundurarak oylarımızı kullanacağız. Uludere halkı acıları asla unutmamalı, asla başka bir partiye oy vermemeli. Bugün başka partiler de seçim çalışması yapıyor burada. Hiçbir parti Roboski halkının acısını görmedi, paylaşmadı. Şimdi ne yüzle gelip sizden oy istiyorlar?"
"DAVA SÜRECİNDE HATALARIMIZ OLMUŞTUR"
"Bizim de elbette Roboski halkına vereceğimiz özeleştirimiz var. Bu katliamın sorumluların açığa çıkmamasında bizim de rolümüz var. Ama her şeye rağmen hukuki anlamda, siyasi anlamda, vicdani anlamda bu cinayetin açığa çıkması için elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz" 
PERVİN BULDAN'DAN ERDOĞAN'A CEVAP !
"Dün bir kez daha, 'HDP'lilerin bu ülkede yeri yok, yallah Kürdistan'a' demiş. 6 milyon insan HDP'ye oy veriyor. HDP TBMM'nin 3'üncü büyük partisi. Sizin bir Cumhurbaşkanı olarak bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkeden kovmaya hakkınız da haddiniz de yok"  şeklinde açıklamada bulunan Pervin Buldan sözlerini bu şekilde noktaladı.
 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN HDP'Lİ VEKİLLERE ÇOK SERT TEPKİDE BULUNDU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor