Siyaset

anasayfa Siyaset ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE CEVAP' "SÖYLEDİKLERİNİN KAYDI VAR"

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE CEVAP' "SÖYLEDİKLERİNİN KAYDI VAR"

07 Mart 2019, Perşembe 23:37 / Son Güncelleme : 07 Mart 2019, Perşembe 23:37
ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE CEVAP'
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Erdoğan'ın "Ben HDP'lilere terörist demedim." sözlerine HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli yanıt verdi. "Söylediklerinin kaydı var. Sosyal medya senin videolarınla dolu. Kalktı bize 'defolun gidin' dedi."

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben HDP'lilere Terörist demedim." sözlerine HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den yanıt gecikmedi. İşte Sezai Temelli'nin açıklaması:

"Dün olduğu gibi bugün de barış mücadelesini devam ettiriyoruz. Kürdü ile Türkü ile bir arada yaşamak için mücadele ediyoruz. Kürt halkı bu mücadelenin önünde yürüyor, Leyla Güven'de bu mücadelenin en önünde yürüyor. Tam 120 gündür açlık grevinde. Cezaevlerinde 300'den fazla yoldaşımız, Hewler'de, Avrupa'da arkadaşlarımız açlık grevinde. Sadece adalet istiyorlar. Bugün Anayasa Mahkemesi bile bir karar aldı. Devleti tazminat vermeye mahkum etti. Buradan adalet bakanlığına çağrıda bulunuyorum, hukukun gereği neyse onu yap. Bu siyasi bir konu değil, hukuki bir konudur. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var, boş lafa değil " 

"BİZDEN ÇALINANI GERİ ALACAĞIZ"

"Biz tüm halklar omuz omuza vereceğiz, faşizme karşı direnişimizi yükselteceğiz. Bu kararlılıktan korktuğu için sabah akşam HDP'ye saldırıyor. Bizde dışlamak, ötekileştirmek yok. O onların erdemidir. Biz siyaset yapacağız, hep beraber bizden çalınanı geri alacağız"

"ONUN GÖZÜNDE HERKEZ TERÖRİST"

"Onun gözünde herkes terörist. Sonra çıkıp inkar ediyor. 'Nerde dedim' diyor, Her gün dedin, her gün TV'lerde söyledin. Söylediklerinin kaydı var. Sosyal medya senin videolarınla dolu. Artık bu şiddet dilinden herkes yoruldu, üç gün sus dedim o artık günde üç defa konuşuyor. Ne konuşuyor; şiddet, baskı, nefret ve kin konuşuyor. Artık yeni dörtlüsü bu. Kalktı bize 'defolun gidin' dedi. Sen kimi kimin ülkesinden kovuyorsun? Biz buradayız, ortak vatanımızdayız, geleceğimize sahip çıkıyoruz ve 31 Mart'ta sandığa gidiyoruz"

 

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN HDP'Lİ VEKİLLERE ÇOK SERT TEPKİDE BULUNDU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor