Siyaset

anasayfa Siyaset OTOGAR ESNAFINDAN BİNALİ YILDIRIM'A SÖZ!

OTOGAR ESNAFINDAN BİNALİ YILDIRIM'A SÖZ!

18 Mart 2019, Pazartesi 19:03 / Son Güncelleme : 18 Mart 2019, Pazartesi 19:03
OTOGAR ESNAFINDAN BİNALİ YILDIRIM'A SÖZ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Otogar esnafı Binali Yıldırım'a söz verdi. "Giriş-Çıkışlar ücretsiz". Artık otogarlarda giriş-çıkışların ücretsiz olmasını isteyen Binali Yıldırım açıklamada bulundu. "Bu parayı kaldıralım mı? Söz veriyor musunuz? Madem, siz söz verdiniz. Siz isteyin ben yapayım."

Otogarlarda alınan giriş-çıkış ücreti kalkıyor. Otogar esnafı ile buluşmuş olan Binali Yıldırım otogar giriş ve çıkış ücretinin kalkmasını istedi. Otogar esnafı Binali Yıldırım'a söz vererek artık ücret alınmayacağını dile getirdi. Binali Yıldırım şu şekilde açıklama yaptı;

"10 BÜYÜK PROJEDEN 6'SINI YAPMAYI BAŞARDIK"

"Beni buradaki herkes bilir. Kafama göre iş yapmam. Damdan düşeni ararım. Kafanız rahat olsun. İstanbul daha iyisini hak ediyor. Niye sizin otogarınızın 2 bin 200 dükkanının 250'si çalışsın diğeri çalışmasın. Milli servet değil mi? Otobüslerde sorun yok. Ama mekana gelen binlerce insan geldiği tesiste de gurur duyması lazım. Bunu istemez misiniz? Bunu birlikte yapacağız. Sizin itibarınızı, imajınızı bozacak hiç bir şeye gönlüm razı olmaz. İstanbul'a 7 büyük eser kazandırdık. Dünya 10 senedir kriz içinde. Kriz 2008'den beri devam ediyor. Ama biz, bu krizlere rağmen dünyada yapılan 10 büyük projeden 6'sını yapmayı başardık."

"BU PARAYI KALDIRALIM MI?"

"İstanbul'u dünyada parmakla gösterilen bir şehir arasına sokmaya ahdettik, karar verdik ve bunu birlikte başaracağız."

"İstanbul'a bir otobüsçü yakışır mı?"

"Hiç dert etmeyin. Sizin gönlünüzün razı olmadığı bir işi yapmam. İstanbul için en iyisi ne ise, siz isteyecek, bizler de yapacağız. Dünya değişiyor. Buna bağlı olarak talepler ve beklentiler de değişiyor. Bu değişime gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatamayız. Hepimizin hem işlerimizin güzel olmasını hem de seyahat edenlerin rahat etmesini istiyoruz. Şimdi sizden bir şey istiyorum. Vatandaşlar, 'Otogara gidiyoruz. 25 dakika için bizden para alıyorlar' diyor. Bu parayı kaldıralım mı? Söz veriyor musunuz? Madem, siz söz verdiniz. Siz isteyin ben yapayım. İşte bu kadar. Buradan ilan ediyorum aramıza kimse giremez. Lafı uzatıp zurna yapmaya lüzum yok. Olay belli. 12 günümüz var. Daha çok çalışacağız. Eşimizi dostumuzu herkesi sandığa götürerek İstanbul'a sahip çıkacağız.İstanbul önemli. Çünkü, İstanbul bir şehirden ötedir. İstanbul ayakta dimdik kalacak ki, Türkiye hedeflerine yürüsün."

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN BU YIL AÇILACAK OLAN OTOYOL HAKKINDA KONUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor