Siyaset

anasayfa Siyaset EKREM İMAMOĞLU HDP İTTİFAKI İDDİALARINA AÇIKLAMADA BULUNDU!

EKREM İMAMOĞLU HDP İTTİFAKI İDDİALARINA AÇIKLAMADA BULUNDU!

19 Mart 2019, Salı 23:23 / Son Güncelleme : 19 Mart 2019, Salı 23:23
EKREM İMAMOĞLU HDP İTTİFAKI İDDİALARINA AÇIKLAMADA BULUNDU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Ekrem İmamoğlu "HDP ile ittifakı var". İddialarına yanıt vererek "CHP'nin İYİ Parti ile ittifakı var. Başka hiçbir parti ile ittifakı yok." dedi.

Ekrem İmamoğlu katılmış olduğu bir televizyon programında muhabirin "HDP ile ittifak yapıyormusunuz". Sorusuna " PKK'nın, bir terör örgütünün ferdinin sözlerinin benimle ne alakası var? CHP'nin İYİ Parti ile ittifakı var. Başka hiçbir parti ile ittifakı yok. Ben İstanbul'un belediye başkanı olacaksam her partinin oyuna talibim." diyen Ekrem İmamoğlu şu şekilde açıklamlarda da bulundu;

"NEDEN CHP?"

"Ailemde aktif siyaset yapan babamdı. Anavatan Partisi'nde yaptı. Genç yaşta siyaseti bıraktı ve İstanbul'a geldi. 2009'da ben bölgemdeki yerel yönetimden şikayetçi bir iş adamıydım. Bu şikayetlerimin ardından aday adayı olmaya karar verdim. Kendime en yakın olarak CHP'yi gördüm."

"ERDOĞAN İLE İLK TANIŞMASI"

"92 yılında ilk Akçaabat Köftecisi'ni açan insanım.Çok yelpazesi geniş müşterim vardı. Bu süreçte sayın Cumhurbaşkanı misafirimiz oldu. İki defade Güngören'de iki programları oldu, özellikle o köfteden isterim demiş. Sonra Beylikdüzü'nde bir açılışta kendisi ile bir araya geldik ve aramızda bana borcunuz var şeklinde bir diyalog geçti."

"HDP İLE İTTİFAKIMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL"

"PKK'nın, bir terör örgütünün ferdinin sözlerinin benimle ne alakası var? CHP'nin İYİ Parti ile ittifakı var. Başka hiçbir parti ile ittifakı yok. Ben İstanbul'un belediye başkanı olacaksam her partinin oyuna talibim. Bunun içerisinde AK Partili var, HDP'li var, MHP'li var, herkes var. Bu şehirde sokakta gezen, evinde yaşayan en yaşlısından gencine herkese hizmet etmek istiyorum. Genel Başkan, İl Başkanı'ndan emir almadan belediye başkanlığı yapmak istiyorum."

CHP'Lİ İLÇE BAŞKANI HALİL KARAHAN, ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLEN MUSTAFA SARUHAN HAKKINDA KONUŞTU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor