Siyaset

anasayfa Siyaset CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İYİ PARTİLİ ADAYA SERT TEPKİ! "AHLAKSIZA BAK , TERBİYESİZE BAK"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İYİ PARTİLİ ADAYA SERT TEPKİ! "AHLAKSIZA BAK , TERBİYESİZE BAK"

29 Mart 2019, Cuma 22:48 / Son Güncelleme : 29 Mart 2019, Cuma 22:48
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İYİ PARTİLİ ADAYA SERT TEPKİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan İYİ Partili adaya çok sert sözler söyledi. İYİ Parti Fatih Belediye Başkan Adayı İlay Aksoy'un sözlerine tepki gösteren Erdoğan, "Fatih'te adayları çıkmış, 'şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor' diyor, 'Beğendin mi?' diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İYİ Parti Fatih Belediye Başkan Adayı İlay Aksoy'un sözlerine sert bir şekilde karşılık verdi. Erdoğan İlay Aksoy'un Arapça yazılarla ilgili sözlerine sert tepkide bulunup, "Fatih'te adayları çıkmış, 'şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor' diyor, 'Beğendin mi?' diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak. İngilizce yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığında niye rahatsız oluyorsun" ifadelerini kullandı. Erdoğan şu şekilde açıklamada bulundu;

"ANKET BURADA"

Sabah akşam güya anket açıklıyoruz diyerek, millete psikolojik operasyon çekenlerin şimdiden yürekleri hopluyor. Anket burada.

"AHLAKSIZA BAK, TERBİYESİZE BAK"

Fatih'te adayları çıkmış, 'şuraya bak, üzerinde Arapça yazıyor' diyor, 'Beğendin mi?' diyor. Lafa bak, ahlaksıza bak, terbiyesize bak. İngilizce yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığında niye rahatsız oluyorsun, Fransızca yazdığı zaman oluyor da Arapça yazdığı zaman niye rahatsız oluyorsun? Arapça bir defa dil olarak beynelmileldir. BM'nin statüsünde olan bir dildir. Bu cahiller şu anda Fatih'te belediye başkan adayı. Sözde İYİ Parti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADIYAMAN'DA KONUŞMA YAPTI! "KULAĞIMA KİRLİ HABERLER GELİYOR"
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor