Siyaset

anasayfa Siyaset MHP'DEN CHP VE İYİ PARTİ'YE SERT TEPKİ! "YOLSUZLUĞA BİR DAHA YOL VERMEYECEĞİZ"

MHP'DEN CHP VE İYİ PARTİ'YE SERT TEPKİ! "YOLSUZLUĞA BİR DAHA YOL VERMEYECEĞİZ"

13 Mayıs 2019, Pazartesi 19:23 / Son Güncelleme : 13 Mayıs 2019, Pazartesi 19:23
MHP'DEN CHP VE İYİ PARTİ'YE SERT TEPKİ!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

MHP'den CHP ve İYİ Parti'ye sert tepki geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP ve İYİ Parti'nin itirazlarının YSK tarafından reddedilmesiyle ilgili konuşmasında, "23 Haziran'da bu yolsuzluğun, hırsızlığın, arsızlığın tekrarlanmaması için hukuktan sorumlu genel başkan yardımcısı olarak tüm 80 ilimizdeki hukukçu arkadaşlarımızı 21 ve 27 Haziran arasında davet ettik, İstanbul'da olacaklar. Bu yolsuzluğa bir daha yol vermeyeceğiz." dedi.

MHP genel başkan yardımcıları, il yönetim kurulu, ilçe başkanları ve meclis üyeleri MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından düzenlenmiş olan toplantıda bir araya geldi. Basına kapalı olan toplantıda MHP Genel Başkan Yardımcıları İsmail Faruk Aksu, İzzet Ulvi Yönter ve Feti Yıldız açıklamada bulundu. MHP İstanbul İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP ve İYİ Parti'nin itirazlarının YSK tarafından reddedilmesiyle ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"BEKLEDİĞİMİZ ŞEY REDDİ YOLUNDAYDI"

"6 Mayıs günü Yüksek Seçim Kurulu seçimlerle ilgili kararını verdi.Bu kesin bir karardı. Cumhuriyet Halk Partili yetkililer bunun kesin karar olduğunu bile bile itiraz ettiler. Sebebi sorulduğunda da tarihe not düşmek için bunu yapıyoruz, savunmasında bulundular. Kesinleşmiş bir karara karşı karar düzeltme yoktur. Beklediğimiz şey reddi yolundaydı. Gerçekten de çok uzun görüşmeden, kesinleşmiş kararı gerekçe göstererek görüşülmeye gerek yoktur, diyerek reddettiler. Aksi yönde bir karar vermesi mümkün değil, hukuku mevzuatı hiçe saymış olurdu. 24 Haziran seçimleri iptal olsun diyorlar. Delil var mı? Yok. Hızını alamadılar 46 seçimlerine de gitselerdi"

"BU YOLSUZLUĞA BİR DAHA YOL VERMEYECEĞİZ"

"31 Mart'ta yapılan seçimlerde sandığın içine kirli bir el girdi. Bu yargı kararıyla da kesinleşti. 23 Haziran'da bu yolsuzluğun, hırsızlığın, arsızlığın tekrarlanmaması için hukuktan sorumlu genel başkan yardımcısı olarak tüm 80 ilimizdeki hukukçu arkadaşlarımızı 21 ve 27 Haziran arasında davet ettik, İstanbul'da olacaklar. Bu yolsuzluğa bir daha yol vermeyeceğiz."

"SIRA HAKKIN, HAKLISINA DEMOKRATİK TESLİMİNE GELDİ"

Araştırma ve Strateji Geliştirme'den Sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ise, "Cumhur İttifakı'nın İstanbul'da başarılı olmasını hedefliyoruz. Bunun için milliyetçi ülkücü hareket üstüne ne düşüyorsa yapacak. Sayın Binali Yıldırım'ın 23 Haziran'da İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olması konusunda çok çalışacağız. 3 bölge koordinatörümüz ve Genel Koordinatörümüz Sayın Edip Semih Yalçın ile birlikte İstanbul'da genel başkanımızın görevlendirmesiyle karargahlarımızı kurduk. 39 ilçemiz bir ve beraber. 23 Haziran'a inanıyoruz. Binali beyin zaferine de inanıyoruz. 31 Mart'ta İstanbul'daki usulsüzlüklerin, haksızlıkların, adaletsizliklerin, sandık yolsuzluklarının YSK'dan dönmesi sevindiricidir. Şimdi sıra hakkın haklısına demokratik olarak teslimine geldi. Bu nedenle 23 Haziran bizim için çok önemli, İstanbul için çok önemli" dedi.

 

 

 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'DAN SANATÇI AÇIKLAMASI! "SANATÇI DALKAVUKLUK YAPMAZ"
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor