Siyaset

anasayfa Siyaset CHP İSTANBUL ADAYI EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMADA BULUNDU! "BİR DEĞİL BELKİDE BİRKAÇ BAKAN VAR BU İŞİN İÇİNDE"

CHP İSTANBUL ADAYI EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMADA BULUNDU! "BİR DEĞİL BELKİDE BİRKAÇ BAKAN VAR BU İŞİN İÇİNDE"

16 Mayıs 2019, Perşembe 20:59 / Son Güncelleme : 16 Mayıs 2019, Perşembe 20:59
CHP İSTANBUL ADAYI EKREM İMAMOĞLU AÇIKLAMADA BULUNDU!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, bir FETÖ sanığının kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlandığı iddiası hakkında açıklamada bulundu. İmamoğlu, "Bir değil, belki birkaç bakan var bu işin içinde. Suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilmişti. Ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da tekrar İBB Başkanlığı yarışı içerisinde olacak. Ekrem İmamoğlu, gündemle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken FETÖ sanığı Erkan Karaarslan'ın kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlanmış olduğu iddiasını da değerlendirdi. İmamoğlu şu şekilde açıklamada bulundu;

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

"Bir yerel gazeteci, FETÖ terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan bir kişinin ziyaretine üçüncü şahıs olarak yerel gazeteci nasıl gidebilmiştir. Herhangi birimiz böyle bir ziyareti yapabilir mi? Nasıl gidebilmiştir, kim izin vermiştir? Bahsi geçen bakanlar, yani ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, 'İmamoğlu aleyhine ifade ver' diyen bakanlar kimdir? Bunları cevaplamaları gerekiyor. Gerçekten Türkiye siyaset tarihine çok önemli bir lekedir yapılan bu iş. Tabii ki suç duyurusunda bulunacağız."

"SESLENDİĞİM BAKANI BEN BİLİYORUM"

"Seslendiğim bakanı ben biliyorum. Hatta dolaylı ikinci bakanı da biliyorum aldığım bilgiler doğrultusunda. Dolayısıyla bir değil, belki birkaç bakan var bu işin içinde. Elbette buradan sesleniyorum. Hangi yetkiyle, dünya görüşüyle ve ahlakla böyle bir girişimde bulunmuştur. Elbette bunu yargıda, hukukta bir suçu var. O suç ne ise, onunla ilgili de suç duyurusunda bulunacağımı buradan beyan ediyorum." diyen Ekrem İmamoğlu sözlerini burada noktaladı.

BİNALİ YILDIRIM İBB'NİN YAPTIĞI İNDİRİMLER HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU! "İNŞALLAH DEVAMI GELECEK"
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor