Siyaset

anasayfa Siyaset CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI! BİNALİ YILDIRIM TEKRAR BAKAN MI OLACAK?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI! BİNALİ YILDIRIM TEKRAR BAKAN MI OLACAK?

26 Haziran 2019, Çarşamba 21:28 / Son Güncelleme : 26 Haziran 2019, Çarşamba 21:28
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI! BİNALİ YILDIRIM TEKRAR BAKAN MI OLACAK?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

G-20 Zirvesi için Japonya hareketinden evvel havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin "Binali Yıldırım'ın yeniden kabineye girebileceğine dair bazı yorumlar yapılıyor, önümüzdeki süreçte böyle bir adım atacak mısınız?" sorusuna "Bunlar özellikle partimiz içerisinde bir fitnenin çıkarılmasına yönelik söylemlerdir." şeklinde yanıt verdi.

G-20 Zirvesi için Japonya'ya yola çıkmadan evvel havalimanında gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Binali Yıldırım'ın yeniden kabineye girebileceğine dair bazı yorumlar yapılıyor, önümüzdeki süreçte böyle bir adım atacak mısınız?" sorusuna "Bunlar özellikle partimiz içerisinde bir fitnenin çıkarılmasına yönelik söylemlerdir." şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, Binali Yıldırım'ın yeniden kabineye gireceği yönündeki iddialara yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

"BUNLAR, PARTİMİZ İÇERİSİNDE BİR FİTNE ÇIKARILMASINA YÖNELİK SÖYLEMLERDİR"

"Değerli arkadaşlar, bizim, yeni yönetim sistemine göre oluşmuş bir yapımız var. Bunlar özellikle partimiz içerisinde bir fitnenin çıkarılmasına yönelik söylemlerdir."

"NE ZAMAN, NEREDE, KİMİ NASIL DEĞERLENDİRECEĞİMİZİ BİZ GAYET İYİ BİLİRİZ"

"Bu tür söylemlere kimsenin kulak asmaması gerekir. Ne zaman nerede kimi nasıl değerlendireceğimizi biz gayet iyi biliriz."

"AK PARTİ DIŞARIDAN KUMANDA EDİLEN BİR PARTİ DEĞİLDİR"

"Dışarıdan ahkam kesilmesine pek de prim vermeyiz, bundan sonra da vermeyeceğiz. Bunu herkesin bilmesi lazım. Çünkü AK Parti dışarıdan kumanda edilen bir parti değildir. AK Parti, bütün kararlarını kendi içerisine istişari mekanizmalarıyla alır, uygulamaya koyar ve böylece de yürür."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ ASKERLİK KANUNU'NU ONAYLADI!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor