Spor

anasayfa Spor KULÜPLERİN BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

KULÜPLERİN BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

07 Ocak 2019, Pazartesi 21:42 / Son Güncelleme : 07 Ocak 2019, Pazartesi 21:42
KULÜPLERİN BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TBB Başkanı Hüseyin Aydın kulüplerin borç yapılandırması hakkında açıklamada bulundular. Hüseyin Aydın " borçların yapılandırılacağını" vurguladı.

    TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TBB Başkanı ve aynı zamanda Ziraat Bankası Genel Müdürü olan Hüseyin Aydın kulüplerin borçlarına yönelik açıklamalar içeren bir basın toplantısı düzenledi. 

Demirören yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

" ... Sivasspor, Başakşehir, Kasımpaşa ve Göztepe neredeyse sıfır borçla gidiyorlar. Yeni sistemle bu tarz kulüplerimize de teşvik yapmak istiyoruz. Tıpkı bütçe planlarına uymayan kulüplerin cezalandırılacağı gibi. Tarihi bir adım atılıyor. Bu yapılan hareket kulüplerimizin yaşaması için yapılıyor. Türkiye'nin UEFA'da 400 küsür dosyası var. 31 Ocak'ta Fenerbahçe'nin UEFA ile önemli bir toplantısı vardı. Bu sistem Fenerbahçe için de yararlı olacak. 

    Büyük takımlar camiasını arkasına alıp harcama yapamayacak. 1 TL biri için büyükken 10 TL biri için büyüktür. Bir başkan gelip kulübe borç olarak para koyamayacak. UEFA bunu yasakladı zaten." 

PROJE HAKKINDA HÜSEYİN AYDIN KONUŞMA YAPTI!

    Hüseyin Aydın açıklmasını şu şekilde dile getirdi: " Ziraat Bankası dışında Türkiye'de birçok banka sporun içinde. Bir tarafta futbolun gerçek sahibi Futbol Federasyonu diğer tarafta finansman temsilcisi olarak biz bu işi çok güzel yürüttük. Bugün gelinen noktada kulüplerimizin bir bölümü borçlarının sadece faizini ödeyebiliyor. Hepsi bu konuların çözülmesinde olumlu. Konudan hiç haberi olmayanların yanlış açıklamalarını gördük. Hiçbir kredinin silinmesi mümkün değil. Daha önceden vermiş olduğumuz kredilerin yeniden yapılandırılmasını, bütün diğer sektörlere yaptığımız gibi yapacağız." 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor