Spor

anasayfa Spor MANSUR ÇALAR'A AĞIR CEZA ! ÖMÜR BOYU MEN EDİLDİ !

MANSUR ÇALAR'A AĞIR CEZA ! ÖMÜR BOYU MEN EDİLDİ !

07 Mart 2019, Perşembe 19:46 / Son Güncelleme : 07 Mart 2019, Perşembe 19:46
MANSUR ÇALAR'A AĞIR CEZA ! ÖMÜR BOYU MEN EDİLDİ !
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

PFDK'den Amedsporlu oyuncuya süresiz men cezası. Amedsporlu Mansur Çalar futboldan men edildi.

 

Amedspor oyuncusu olan Mansur Çalar Amedspor ile Sakaryaspor arasında oynanan ve 1-1 berabere biten maçın öncesi ve sonrasında sportmenliğe aykırı hareketleri nedeni ile ömür boyu men cezası aldı. Yapılan açıklama şu şekildedir:
"AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübü sporcusu MANSUR ÇALAR'ın, rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT'nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 YIL MÜSABAKALARDAN MEN ve 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, üç yılı aşan ceza bakımından FDT'NİN 95/1. Maddesi uyarınca SÜREKLİ HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."
MANSUR JİLET Mİ KULLANDI !
Maçta rakibini jiletlediği iddia edilen Mansur Çalar hakkında Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Ali Karakaş şu şekilde açıklamada bulundu:
"Eğer böyle bir jilet ve yaralama varsa karşı takımın oyuncuları neden buna itiraz etmediler? 90 dakika oynadıktan sonra neden bu itirazı yaptılar? Bu da manidardır ve cevaplanması gereken bir sorudur. Jilet gayet sivri bir alettir. Birinin yüzüne jiletle müdahale ederseniz harıl harıl kan akacağını düşünüyorum. Mansur Çalar, rakip takımın sarı saçlı oyuncusunun yüzüne elini vurduğunda o da gülümsüyor. Herhangi bir irkilme yok. Yine 21 numaralı kaptanlarına arkadan müdahale ettiğinde herhangi bir irkilme yok."
 

Quaresma'ya PFDK'dan Ceza
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor