Yerel

anasayfa Yerel 32 Dakikada Yaşam Savaşı

32 Dakikada Yaşam Savaşı

06 Mart 2018, Salı 12:08 / Son Güncelleme : 06 Mart 2018, Salı 12:08
32 Dakikada Yaşam Savaşı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

32 dakika erken gelselerdi belki de yaşayacaktı?

İzmir' in Bornova ilçesinde polislik emeklisi olduktan sonra lüks bir sitede güvenlik görevlisi olarak çalışan Hasan Hüseyin Koç bıçaklayarak öldürüldü. Hasan Hüseyin Koç'un avukatı Emrullah Aksakal olaydan önce müvekkilinin polisi aradığını ancak 32 dakika geç geldiklerini iddia etti. Emekli Emniyet Müdürü olan avukat Aksakal yaşam hakkını sağlayamadıkları gerekçesiyle 600 bin liralık tazminat davası açtı.

Avukat Aksakal: "Bornova merkezden bile daha kısa sürede gelebilirdi. Polis ekibinin 32 dakika sonra gelmesinin izahı olamaz. Eski meslektaşlarım da olsa, bu hata sebebiyle bir can gitti. Belki erken gelselerdi emekli polis kardeşim yaşayacaktı. Öldürülen emekli polis kardeşim, engelli çocuğunun masrafları için çalışmaya devam ediyordu"

ENGELLİ ÇOCUKLARI VAR

Cinayet, geçtiğimiz yıl 3 Şubat gecesi İzmir'in Bornova ilçesinde meydana gelmişti.
Eşinin öldürülmesinin ardından biri engeli iki çocuğu ile ortada kalan Safinaz Koç, avukat Emrullah Aksakal'a giderek davacı olmak istediklerini söyledi. Konuyu inceleyen Aksakal cinayetle ilgili bir detay ortaya çıkardı.
Aksakal, güvenlik görevlisi Hasan Hüseyin Koç'un görev yaptığı sitede cinayetten önce telefonla polisi aradığını, mülk sahiplerinden İ.H.B.'nin kendisini ölümle tehdit ettiğini ancak polisin olay yerine 32 dakika geç geldiğini iddia etti.

 

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor