Yerel

anasayfa Yerel Polisin kimseyi keyfi bekletmeye hakkı yok

Polisin kimseyi keyfi bekletmeye hakkı yok

15 Mart 2018, Perşembe 12:05 / Son Güncelleme : 15 Mart 2018, Perşembe 12:05
Polisin kimseyi keyfi bekletmeye hakkı yok
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Görevden alınan polisle ilgili açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde görevini yapan polis memuru N.Ç. durdurduğu çakar lambalı araçta bulunan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ile tartışmıştı ve şu ifadelerde bulunmuştu;

“28 Şubat 2018 tarihinde emniyet şeridini ihlal ederek hızlı bir şekilde çakarlarını yakarak gelen aracın camları siyah film kaplı olması nedeniyle içerdeki şahısları göremediğim şüpheli aracı durdurarak kimlik kontrolünü yapmak istedim. Sürücü ehliyetini verdi ancak arkada oturan 2 şahıs ‘İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü’ olduğunu iddia ederek kimlik vermediği gibi ‘Sen milli eğitim müdürünün görevini biliyor musun? Seninle görüşürüz’ diyerek cep telefonundan birilerini aradı."

Polis memuru N.Ç., 'Bahsi geçen şahıslar hakkında işlem yaptırmayan, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı M.Ç. hakkında kolluk kuvvetinin görevini engeleme, yazılı emir olmadan beni kovması, diğer polis memurları karşısında küçük düşürülmemden dolayı davacıyım' şeklinde dilekçe verdiğini belirtmişti.

Buna karşılık İstanbul Emniyet Müdürü, “2017 yılında 22 milyon kişiye GBT yaptık. Her gün 100 bin kişiye GBT yapıyoruz. Tek bir şikayet gelmedi. Buradaki sıkıntı polis memurunun görevini doğru yapmamasıdır. O gün aracı çakar olduğu için durduruyor ve kendisi trafikçi değildir. Hemen trafik ekibini çağırması gerekirdi ancak 50 dakika boyunca aracı bekletiyor. İl Emniyet Müdür Yardımcısı olay yerine gelene kadar aracı salmıyor. Gereken yapılıyor ve 106 TL para ceza kesiliyor. Konunun İl Milli Eğitim Müdürü'yle bir alakası bulunmamaktadır. O gün araçta o hareket kime yapılırsa yapılsın aynı şeyi yapardık. Biz polisiz, kanunlar neyi emrediyorsa onu uygularız.  Polisin hiç kimseyi keyfi bekletmeye hakkı yoktur. Müfettiş atadık. En ince noktasına kadar konunun takipçisi olacağım" şeklinde açıklamada bulundu.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor