Yerel

anasayfa Yerel Fazla kişi binince asansör yere çakıldı

Fazla kişi binince asansör yere çakıldı

14 Mayıs 2018, Pazartesi 6:46 / Son Güncelleme : 14 Mayıs 2018, Pazartesi 6:46
Fazla kişi binince asansör yere çakıldı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Malatya’da, bir asansöre yedi kişi binince fazla yükü taşıyamayan asansör 4. kattan zemine düştü, asansördekiler yaralandı.

Dün gece saatlerinde Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Yeşilevler Sitesi’nde meydana gelen kazada, apartmandaki bir daireye misafirliğe gelenler evlerine dönmek için 8. kattan asansöre bindi. Yedi kişiyi taşıyamayan asansörün taşıyıcı halatları koptu, asansör dördüncü kattan zemine çakıldı. Asansörde bulunan yedi kişiden üçü ayakta tedavi edilirken, isimlerinin Abdul Vahap Sönmez, Hülya Sönmez, Sevim Sönmez ve Emrah Sönmez olduğu öğrenilen kazazedeler de hafif yaralandı. Çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine gelen itfaiye yaralıları kurtardı, kazazedeler ambulanslar ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Aynı binada oturan Hamit Dağ, evde oturduğu sırada patlama sesi duyduğunu belirterek, "Herkes dışarıya çıktı. İndiğimizde herkes yerlerde yatıyorlardı. İndik itfaiyeyi, ambulansı aradık geldiler. 3 kadın burada yerde yatıyordu, birinin çocuğu kucağındaydı. Birkaçının bacağı kırıldı. Bir kadının yüzü yarıldı. Ondan sonra ambulansalar geldi, tek tek hepsini sedyelerle alıp götürdüler" dedi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor