Yerel

anasayfa Yerel Yıkılan köprünün yerine telefon direği koydu

Yıkılan köprünün yerine telefon direği koydu

04 Aralık 2018, Salı 12:48 / Son Güncelleme : 04 Aralık 2018, Salı 12:48
Yıkılan köprünün yerine telefon direği koydu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Rize merkeze bağlı Muradiye Beldesi'nde yaşayan Muhammet Nalbaş, evini yola bağlayan köprü yıkılınca telefon direklerinden yeni bir köprü yaptı.

Rize merkeze bağlı Muradiye Beldesi'nde ikamet eden Muhammet Nalbaş'ın evi ile yol arasındaki köprü yıkıldı. Bölgede sık sık görülen dere taşkınları sonucu yıkılan köprü, Nalbaş'ın evinden çıkamamasına neden oluyordu. Nalbaş, telefon direklerine çaktığı tahtalardan yeni bir köprü inşa etti. Kendi yaptığı köprüde ayaklarının kaymasına engel olmak için tahtaların üzerine çıtalar çaktı.

Köprü için bulundukları talebe aylardır cevap gelmediğinden yakınan Nalbaş'ın ağabeyi de aynı dertten muzdarip olduğunu belirtti. Kendi evinin önüdeki köprünün de aynı dere taşkınları nedeniyle yıkıldığını vurgulayan Nalbaş, köprünün parçası olan demirlerden yeni bir köprü inşa ettiğini anlattı.

Ağabeyinin eşinin şeker hastası olması sebebiyle acil durumlarda evinden çıkması gerekebileceğini söyleyen Nalbaş, yetkililerden yardım istedi. İlkokul öğrencisi olan kızının telefon direklerinden yapılan köprüden geçerken korktuğundan bahseden Nalbaş, "Köprüm yok. Çocuk buradan okula gidiyor. 2 tane köprümüz yok, misafir bile gelmiyor. Köprüm yok eve çıkamıyoruz. Şuan burada mağdur kaldım. Ahırda kurbana satacağım hayvan vardı, köprü olmadığı için satamadım, elimde kaldı. Çocuğum buradan geçmeye korkuyor. Bir kere az daha düşüyordu, bir kaza atlattık. Aynı şeyi bir daha yaşamasını istemiyorum. Eve alış veriş edince bu köprüye güvenip taşıyamıyorum. Buna çok kısa zaman da bir çare bulmamız lazım" dedi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor