Yerel

anasayfa Yerel Ön bacakları olmayan kediye mama masası yaptı

Ön bacakları olmayan kediye mama masası yaptı

04 Aralık 2018, Salı 12:49 / Son Güncelleme : 04 Aralık 2018, Salı 12:49
Ön bacakları olmayan kediye mama masası yaptı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Sokakta sağ bacağı kesilmiş şekilde bulduğu kedinin tüm tedavilerini yaptıran ahşap ustası Osman Kaplan, "Zeyna" için mama masası, merdiven gibi pek çok araç gereç yaptı.

Ankara'da yaşayan Osman Kaplan, sokakta bulduğu bir aylık kedinin sağ bacağının olmadığını, sol bacağında ise 5 kırık olduğunu ve yanlış ameliyat yüzünden kesilmek zorunda kaldığını açıkladı.

Adını Zeyna koyduğu kediye ilk günden beri gözü gibi baktığını söyleyen Kaplan, "Zeyna'm ameliyattan çıktıktan sonra eve getirdim. Gözünü açtığında birbirimize bakındık. 'Ben senin olmayan kolların olayım. Sen de benim olmayan mutluluğum ol' dedim. Böylece sahiplendim." dedi.

Ahşap ustası Kaplan, sakat kedinin rahat yaşayabilmesi için mama masası, merdiven gibi pek çok araç gereç yaptı.
Uzun yol şoförlüğü yaptığı dönemde hayvan besleyemediğinden bahseden Kaplan, hayvanları çok sevdiğini ve kuş yuvaları yapıp ağaçlara bıraktığını belirtti.

Mesleğinden sıkılınca, yeteneği olan ağaç ustalığına başladığını söyleyen Kaplan, "Kediler ön kollarından destek alarak mamalarını yerler. Zeyna yemek yiyemiyordu, dengesini sağlayamadığı için üzüldüm. Atölyeye giderek ayrı yemek bölmelerinin olduğu ahşaptan, yaslanabileceği bir mama masası yaptım. Merdiven ve kendisini kaşıması için keten bezinin sarılı olduğu düzenek yaptım." diye konuştu.
Kedisinin arka bacaklarına iyileşmesi için masaj yaptığını, psikiyatriste götürdüğünü anlatan Kaplan, "Zor günler geçirdik. Ellerimle besledim. Enjektörle su içirdim. Göğsümde yatırdım. Pek çok kişi acı çekmemesi için uyutmamı söyledi. Asla uyutmadım ve onu iyileştirdim." dedi.

"Koca Kafa" isminde bir kediyi daha evinde besleyen Kaplan, atölyesinde de 11 kedi bakıyor.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor