Yerel

anasayfa Yerel Bir harf yüzünden 7 yıl sonra emekli oldu

Bir harf yüzünden 7 yıl sonra emekli oldu

20 Aralık 2018, Perşembe 13:15 / Son Güncelleme : 20 Aralık 2018, Perşembe 13:15
Bir harf yüzünden 7 yıl sonra emekli oldu
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Manisa'da aynı fabrikada bir gün arayla işe başlayan Alime Coşkun ve Halime Coşkun'un çalıştıkları kurumda yapılan hata, emeklilik hayallerini kabusa çevirdi. Alime Coşkun, 7 yıl süren hukuk mücadelesinin ardından ilk maaşını çekti.

1991 yılında Manisa'da TEKEL'e ait Osmancalı işletmesinde bir gün arayla işe başlayan iki kadın, çalıştıkları kurumda yapılan hata nedeniyle emekli olamadı. 25 yıllık çalışma hayatı sonrası bir türlü emeklilik hayallerine ulaşamayan Alime Coşkun ve Halime Coşkun, isimlerindeki bir harf farkı sebebiyle yaşadıkları kabustan 7 yıldır verdikleri hukuk mücadelesiyle kurtuldular.

Alime Coşkun'un 7 yıllık çabası sonucuna ulaştı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Manisa İl Müdürü Yavuz Kut'un da yardımıyla emeklilik dilekçesi kabul edilen Alime Coşkun, emeklilik maaşına 7 yıl sonra kavuştu. İsim benzerliği olan Halime Coşkun'un ise emekliliği hak etmesine rağmen eşinin vefatından dolayı çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

Geçirdiği sıkıntılı yılların ardından ilk emekli maaşını alan Alime Coşkun yıllar sonra ilk kez huzurlu ve mutlu olduğunu ifade etti. Oğlu Murat Coşkun ile birlikte ATM'ye giden Alime Coşkun, eline aldığı maaşını yüzündeki gülücükler eşliğinde saydı. Emekliliğin mutluluğunu yaşayan Coşkun, 7 yıllık emeklilik maaşının ödenmesi noktasında da yardım bekliyor. Mağduriyetinin giderilmesi noktasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunan Coşkun, “Aynı işyerinde benimle birlikte Halime Coşkun isminde bir kadın vardı. Ben öyle bir kadın olduğunu bilmiyordum. Sonradan farkına vardım ama hep mağdur oldum. 7 yıl sonra çok şükür emekli oldum. Çok mutluyum şuanda. Maaşımı bugün çektim. SGK İl Müdürü Yavuz Kurt Bey yardımcı oldu. Fakat yine de mağduriyetim bitmedi. 7 senelik paramı alamadım. Onu istiyorum. Geriye dönük maaşımı almak için dava başlattık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyorum. Mağduriyetimin tam giderilmesini istiyorum. Mutlu olmuşken tam mutlu olmak istiyorum” diye konuştu.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor