Yerel

anasayfa Yerel Ertuğrul Özkök'ün annesi vefat etti

Ertuğrul Özkök'ün annesi vefat etti

20 Aralık 2018, Perşembe 16:27 / Son Güncelleme : 20 Aralık 2018, Perşembe 16:27
Ertuğrul Özkök'ün annesi vefat etti
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün annesi Hafize Özkök (90) İzmir'de toprağa verildi.

Dün Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök'ün annesi Hafize Özkök palyatif bakım gördüğü Urla Devlet Hastanesi'nde vefat etti. Hafize Özkök için Alsancak Hocazade Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Ertuğrul Özkök ve eşi Tansu Özkök ile Hafize Özkök'ün kız kardeşleri Serpil Güngör, Sıdıka Sarıhanlıoğlu, Sema Aksoy, Nazire Sağlam, taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Narlıdere Belediye Başkanı Abdul Batur, Seferihasar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün yanısıra siyaset, iş ve basın camiasının tanınmış isimleri katıldı.

Ertuğrul Özkök, anne kaybetmenin başka bir şey olduğunu söyleyerek, "Bir zamanlar bana 'İnsanın babasını kaybetmesinin yaşı yoktur' demişlerdi. Doğru bir şey ama anne kaybettiğinde hiç yokmuş. Anne başka bir şey. Anneler böyle. Anneler, babalar geliyor, gidiyor" dedi. Tek tesellisinin, annesinin evlat acısı görmemesi olduğunu belirten Özkök, ölümlerin sıralı yaşandığını iletti. Annesinin iyi bir insan olarak yaşadığını ve iyi bir insan olarak da öldüğünü söyleyen Ertuğrul Özkök, "5 çocuğuna çok iyi baktı. Minnet, şükran ve sevgi doluyuz. Anne acısı başka bir şey" dedi. Cenaze töreninin ardından, Hafize Özkök'ün cenazesi, Bornova Eski Mezarlık'ta, 10 yıl önce hayatını kaybeden eşi Şükrü Özkök'ün yanına defnedildi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor