Yerel

anasayfa Yerel Evde ölü bulunan 3 kardeşin ölüm sebebi araştırılıyor

Evde ölü bulunan 3 kardeşin ölüm sebebi araştırılıyor

24 Aralık 2018, Pazartesi 13:22 / Son Güncelleme : 24 Aralık 2018, Pazartesi 13:22
Evde ölü bulunan 3 kardeşin ölüm sebebi araştırılıyor
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Uşak'ta 1'i bedensel engelli 3 kardeş kaldıkları evde ölü bulundu. Cesetleri otopsi için İzmir'e getirildi. Dayıları İbrahim Milli "Biz soba zehirlenmesinden şüpheleniyoruz." dedi.

Olay dün saat 10.00 sularında Karağaç Mahallesi'nde meydana geldi. İki katlı binanın altında yaşayan işçi emeklisi Kazım Yeşilkuşak, aynı odada kalan çocukları Ayşe Hatice Özdemir (25), Hatice Yeşilkuşak (19) ve bedensel engelli Ali Yeşilkuşak'ı (16) odalarında ölü olarak buldu. Yeşilkuşak'ın ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis, 3 kardeşin karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabileceğini düşünüyordu. Ancak istifra etmiş olmaları sebebiyle gıda zehirlenmesi olabileceği şüphesi de ortaya çıktı.

13 gün önce evlenen ve ailesini ziyaret eden Ayşe Hatica Özdemir ile ölen 2 kardeşinin dün gece katıldıkları düğünde çorba, tabuk, pilav, keşkek ve un helvası, evde ise puding yedikleri belirtildi. Anneleri 3 yıl önce kalp krizinden ölen kardeşlerin cenazeleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Cenazeleri almaya gelen dayı İbrahim Milli (47) yaşanan olay nedeniyle yıkıldığını söyleyerek "Üç evladımızı kaybettik. Olayın düğünde yenen yemekten olduğu söyleniyor ama biz soba zehirlenmesinden şüpheleniyoruz. Çünkü sobayı yaktıktan sonra uyumuşlar. Baba ve diğer oğlu farklı odalarda uyumuş. Onlar bugün gelemedi. Uşak'ta yemekten zehirlenme şüphesinden dolayı kan örnekleri alındı. Şuan herhangi bir gelişme yok. Hem oradan hem de İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan çıkacak sonuçları bekleyeceğiz" dedi.

Üç kardeşin cenazelerinin otopsiden sonra Uşak'ta Şehitler Camii'nde toprağa verileceği öğrenildi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor