Yerel

anasayfa Yerel Muş'ta 5 öğretmen okul yolunda mahsur kaldı

Muş'ta 5 öğretmen okul yolunda mahsur kaldı

24 Aralık 2018, Pazartesi 17:45 / Son Güncelleme : 24 Aralık 2018, Pazartesi 17:45
Muş'ta 5 öğretmen okul yolunda mahsur kaldı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Muş'ta sabah saatlerinde görevli oldukları okula giderken yoğun kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan 5 öğretmen, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından 4 saatlik uğraşın sonunda kurtarıldı.

Muş merkezden saat 07.00'de yola çıkan Alagün ve Üçsırt köyünde görevli olan 5 öğretmen, bulundukları servis minibüsünde yoğun kar ve tipi yüzünden mahsur kaldı. Elçiler rampasının 30'uncu kilometresinde mahsur kalan öğretmenlerin yardımına İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği koştu.

Bölgeye gelen ekipler, yolu temizledi. Ancak, rampada ilerlemekte güçlük çeken servis aracı, zincir takılması ve öğretmenlerin de desteğiyle aracın itilmesine rağmen tepeyi aşamadı. Bunun üzerine İl Özel İdaresi aracına binen öğretmenler, 4 saatlik çalışmanın ardından saat 11.00 sıralarında okullarına ulaştırıldı.

Servis şoförü Turan Yumlu, "Yolda mahsur kaldık. Arabalar çıkmıyordu, rampada kaldık. Zincirler koptu. İl Özel İdaresi sayesinde öğretmenleri köylere ulaştırdık" dedi. Öğretmenlerden Merve Keklikkıran ise "Bulanık sapağına geldiğimizde artık o rampa çıkılmıyordu. Kar fazlalığı değil de rampa çok dikti. Sonradan kar yağışı çok arttı. Göz gözü görmüyordu" diye konuştu.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor