Yerel

anasayfa Yerel Abdest almaya gitmeseydi...

Abdest almaya gitmeseydi...

08 Ocak 2019, Salı 17:35 / Son Güncelleme : 08 Ocak 2019, Salı 17:35
Abdest almaya gitmeseydi...
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

İstanbul Beyoğlu'nda yokuş aşağı indiği sırada kontrolü kaybeden kamyonet bir binaya çarptı. Bu sırada evde bulunan ve kazadan saniyelerle kurtulan 80 yaşındaki Hamide Çakmak, olayı anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı. Yaşlı kadın, "Ben burada camın önünde oturuyordum. Abdest almak için arka tarafa gittim. Sonra kaza meydana geldi. Ben gök gürlüyor zannettim, bir de baktım ki kamyon eve girmiş" dedi.

Saat 14.30 sıralarında meydana gelen kazada 34 UL 5984 plakalı kamyoneti kullanan Ercan Yalçınkaya, yokuş aşağı inerken henüz bilinmeyen bir nedenle kamyonetin kontrolünü kaybetti. Yokuş aşağı kaymaya başlayan kamyonet kaldırıma çıkıp önce bir evin bahçe duvarına çarptı. Sürücünün direksiyonu kırmasıyla karşı istikamete yönelen kamyonet daha sonra da karşı tarafta bulunan başka bir evin oturma odasının penceresine çarptı.

Kaza olmadan hemen önce kamyonetin girdiği odada Kuran-ı Kerim okuyan 80 yaşındaki Hamide Çakmak, abdest almak için odadan çıkınca hayatını kurtardı. Kaza sonrası şok yaşayan Hamide Çakmak gözyaşlarına hakim olamadı. Kaza yapan sürücü ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken kamyoneti kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Kazanın yaşandığı odada bulunan 83 yaşındaki Veli Çakmak o anları anlarda büyük korku yaşadığını belirtti. Kazadan saniyelerle kurtulan 80 yaşındaki Hamide Çakmak da, "Ben burada camın önünde oturuyordum. Abdest almak için arka tarafa gittim. Sonra kaza meydana geldi. Ben gök gürlüyor zannettim, bir de baktım ki kamyon eve girmiş" dedi.

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İlgili Haberler
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor